Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Wiadomość z Kostaryki

”Jesteśmy wdzięczni za hojność
tak wielu serc…”

Wiadomość z Kostaryki

Jesteśmy wdzięczni za pomocną dłoń Pana, który jest obecny w naszej Wspólnocie i nieustannie nam błogosławi!

Ten ostatni okres był dla nas wszystkich okresem pełnym wielu sytuacji i mocnych przeżyć. To momenty, które pomagają nam kontynuować naszą drogę, poznawać siebie coraz bardziej i odkrywać miłość, jaką Bóg darzy nas!

Począwszy od Adwentu kroczyliśmy razem jako rodzina, aby przyjąć Jezusa, który przychodzi i chce się narodzić w naszych sercach. Święta Bożego Narodzenia spędziliśmy w atmosferze modlitwy, przyjaźni, braterstwa, a Nowy Rok rozpoczęliśmy z dużą ilością energii i siły do dalszej drogi!   

Tak jak nasze życie jest w drodze, tak i projekty domu posuwają się naprzód. Czujemy się błogosławieni przez Boga widząc tak wiele owoców, które krok po kroku rodzą się z naszych poświęceń i wysiłków. Dzisiaj rozważamy, że kiedy wkładamy miłość w to, co robimy, Bóg błogosławi i pomnaża wszystkie te wysiłki!

Niewątpliwie kawa była największą chlubą dla nas i naszego bractwa w tym roku. Pierwsza sadzonka posadzona trzy lata temu po raz pierwszy dała pełne plony, które już wypalone i zmielone, obliczamy na prawie 200 kg kawy … 

Czas zbiorów był ciężki, często pod wpływem tropikalnych burz, ale bez narzekania. Chłopcy ciężko pracowali nawet w deszczu przy szczegółowej selekcji dojrzałych ziaren. Kawa była ręcznie łuskana ziarno po ziarnie, tydzień po tygodniu, z troską i miłością, więc nasze ręce ujawniły swoją opatrzność!

Jak kawa wyschła zaczęliśmy się zastanawiać, jak i gdzie palić tyle ziaren. W takich chwilach zdajemy sobie sprawę, że Bóg jest naszym Ojcem. Uważny Ojciec, który troszczy się o nas i we właściwym czasie daje nam to, czego potrzebujemy. A przy tej okazji znaleźliśmy człowieka z bardzo wielkim sercem, który z opatrzności palił dla nas i będzie nadal palić nasze ziarna!

Poszliśmy jednego dnia do jego zakładu. Razem z nim oglądaliśmy i uczestniczyliśmy w całym procesie palenia kawy, od obierania ziaren do pakowania, a następnie usiedliśmy  razem jako rodzina i spróbowaliśmy naszej kawy. Była to wielka satysfakcja i radość dla wszystkich!  

Pierwsze paczki kawy zostały przygotowane i dostarczone dla  wielu przyjaciół naszej Wspólnoty jako gest miłości i wdzięczności za ich wysiłki, aby nasze życie mogło iść naprzód i zmieniać się w miłości i po Bożemu! Projekt jest kontynuowany, a my przygotowujemy się do nowych zasiewów!

Po tym, wyścig, aby zakończyć na czas prezent na urodziny dla matki Elviry, który w tym roku był piec na drewno! Wspaniały projekt, który przyniósł nam również wiele satysfakcji i szczęścia… Zaplanowanie go, zrealizowanie, obserwowanie jak rośnie i to wszystko naszymi rękami było bardzo piękne, uczy nas, że z wysiłkiem i poświęceniem możemy zrobić wiele rzeczy. Piec jest gotowy, teraz potrzebujemy tylko kilku detali, aby ukończyć piekarnię… Dziękujemy Opatrzności i wszystkim ludziom, którzy hojnie ofiarowali i wsparli nas, abyśmy mogli to dzisiaj osiągnąć!

Przeżywanie urodzin Matki Elviry było szczególnym doświadczeniem! Dziękujemy wspólnocie za to, że pomyślała o tym w ten sposób, aby każdy z naszych domów na całym świecie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu. Z wielką miłością nakręciliśmy również filmy i daliśmy wkład, o który zostaliśmy poproszeni z Włoch, i jak zawsze, udostępnienie siebie do myślenia i tworzenia filmów jest dla nas radością, która czyni nas uczestnikami tej wielkiej rodziny, jaką jest nasza wspólnota!

Czuję, że w tych dniach, poprzez słowa o. Stefano, słowa innych rodziców, filmy, katechezy Matki Elviry, świadectwa, Duch Święty dotknął naszego wnętrza i naszego życia! 

Temat urodzin „Opatrzność” pomógł nam inaczej spojrzeć na naszą przeszłość i teraźniejszość, a dziś możemy kontemplować nasze życie i naszą historię z ręką Bożej Opatrzności, która nigdy nas nie opuściła i nie opuści!!!!

Dziękujemy Panu za dar życia, a szczególnie w tym czasie za życie naszej Matki Elviry, którą Bóg posłużył się, aby ocalić życie tak wielu młodych ludzi potrzebujących odnaleźć Pana, który jest sensem i jedyną rzeczą, która liczy się dzisiaj w naszym życiu! Jesteśmy wdzięczni za hojność tak wielu serc w naszym domu, które pozwalają, by to Boże dzieło trwało i rozwijało się krok po kroku!

Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!

Wiadomość z Kostaryki.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &