Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Urodziny Matki Elviry

„Dziś był to szczególny dzień dla naszej wspólnoty, spotkaliśmy się, aby uczcić i podziękować za życie naszej Matki Elviry!”

Urodziny Matki Elviry

Niedziela 9 Stycznia 2020
Envie, Dom „Nadzieja”

Dziś był to szczególny dzień dla naszej wspólnoty, spotkaliśmy się, aby uczcić i podziękować za życie naszej Matki Elviry!  Dzięki ci  Panie za 83  lata jej życia, życia cennego, ponieważ dzięki niemu nasze życie też się zmieniło! Trzy słowa, które nadały sens temu świętu to : Zaufaj, wybierz niewygodę, oswobódź się”. Matka była w tym mistrzynią i nauczyła nas, że z modlitwą i z Jezusem wszystko jest w życiu możliwe. Dzień zaczął się od wielu powitań: było wielu wiernych przyjaciół i rodziców, którzy są z nami od dłuższego czasu. Przyjechały dziewczyny i chłopaki z pobliskich domów, ale też z tych dalszych z różnych krajów Europy. Był to świąteczny dzień pełen modlitwy, przed Panem Jezusem obecnym w Eucharystii, czy to na adoracji czy na mszy św. Mszy św. przewodniczył o. Stefano. Dzięki kamerze zainstalowanej w pokoju Matki Elviry mogliśmy złożyć jej życzenia: zaśpiewaliśmy  piosenkę przygotowaną przez chór specjalnie na tą okazję. Wzruszyliśmy się myśląc jak Matka Elvira oddała się całkowicie Panu Bogu i nam. Po obiedzie obejrzeliśmy filmiki Z Matką Elvirą , skupiając się na trzech słowach przewodnich tego spotkania, pomiędzy filmami, było kilka świadectw chłopaków i przyjaciół. Przyjaciółki Clotti, Kitty i Chiara Peyron, Marco Zapella, Br. Roberto i s. Aurelia, Maurizio i Paola sprawili, że przeżyliśmy wspólnie z nimi te momenty spędzone z matką. Po południu nie zabrakło tańców, przygotowanych przez siostry i braci, kapłanów oraz rodziny wspólnotowe. Popołudnie zakończyliśmy krojac tort urodzinowy mamy.

Dziękujemy ci Matko, ponieważ dziś wciąż jesteś z nami, jesteś przykładem i nigdy się nie bałaś, dałaś nam wiele gestów wiary  konkretnej, która pomogła nam wyzwolić się z naszych strachów.

Twoje dzieci z Cenacolo

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &