Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Rocznica w Supe

„Chcemy być rękami, twarzą, sercem Miłości, którą poszukuje świat, a zwłaszcza młodzi; ta miłość przeżywana każdego dnia poprzez małe codzienne gesty czyni z twojego życia dar dla innych.”

Rocznica w Supe

Supe, Peru
26 października 2019 r

„Prawdziwymi ubogimi są ci, którzy jeszcze nie spotkali miłości, pokoju i wiary”
Matka Elwira.


To wydawało się niemożliwe, ale czas nam minął zanurzony w miłości i oto jesteśmy po trzech latach na naszej ukochanej pustyni Supe, która wciąż kwitnie. „Chcemy być rękami, twarzą, sercem Miłości, którą poszukuje świat, a zwłaszcza młodzi; ta miłość przeżywana każdego dnia poprzez małe codzienne gesty czyni z twojego życia dar dla innych.” Kiedy spotykamy Jezusa, wszystko się zmienia, odnawia, nic nie jest jak wcześniej, jesteśmy nowymi ludźmi, o pogodnej twarzy i jasnych oczach. Dziś wiemy, że Jezus mieszka tutaj z nami. Jak możemy nie pamiętać tych pięknych chwil sprzed trzech lat, kiedy dzięki „Tak” Matki Elviry, z różańcem w ręku, rozpoczęliśmy ten projekt. Nigdy nie zapomnimy tych słów: „Jeśli ziarno zostanie zasiane Wiarą i będzie wytrwale pielęgnowane to zebranie owoców będzie tylko kwestią czasu. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i sprawili, że ten projekt stał się
rzeczywistością. Mszę św. odprawił Ojciec Joge, proboszcz naszego kościoła w Supe-Puerto. Wygłoszona homilia była poruszająca, odnosząca się do faktu, że w naszej Wspólnocie czujemy, żyjemy gestami, które informują nas, że wszyscy jesteśmy braćmi w Jezusie, wszyscy jesteśmy skąpani w ogromnej miłości Boga. Byliśmy zaskoczeni i pod ogromnym wrażeniem tego co przygotowali chłopcy i chór. Nowe piosenki, nowe gesty, które sprawiły, że ten liturgiczny moment stał się niezapomniany. W porze obiadu, z wielką radością, w towarzystwie wszystkich gości, miło było widzieć Marie, która przyjechała z Argentyny, Marco Antonio i jego żony Loli, z Ekwadoru, siostry Mariki i chłopców z Rayo de Luz, moja rodzina, która powiedziała „Oto jestem” i oczywiście specjalne wyróżnienie dla naszych podróżujących rodzin i przyjaciół Wspólnoty. Dzień zakończyliśmy pięknym zachodem słońca, wspólnie modląc się Koronką do Miłosierdzia Bożego, słuchając świadectw Andrésa i Josué, którzy kładli nacisk na zaufanie w naszej wierze. Jest to konkretny fakt, że nasze życie przechodzi z ciemności do światła. Czas pożegnania to czas kiedy wszyscy gratulujemy sobie nawzajem tego co zostało osiągnięte i odnawiamy naszą miłość, i zaangażowanie na rzecz naszej Wspólnoty. Dziękujemy Panu za dar naszego domu tutaj na pustyni Supe. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom, którzy pomagają nam z Opatrznością i zapewniamy, że możemy mieszkać w tym wyjątkowym miejscu.
Dziękujemy Matce Elvirze i całej społeczności, ponieważ nam ufacie!
Dzięki !!
Chłopcy ze wspólnoty „Señor de los Milagros”

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &