Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
To już 10 lat w Fatimie

„Dziękujemy Panu
za 10 lat życia
tego domu…”

To już 10 lat w Fatimie

Fatima, 3-5 grudnia 2022 r.

W ciągu tych trzech dni odbyło się wiele wydarzeń –  recitali, spotkań z rodzinami  z  przyjaciółmi i z exami. Dla nas chłopców z bractwa były to dni pełne wzruszeń, modlitwy, służby, wspólnego dzielenia się z rodzinami, konsekrowanymi i  księżmi ze wspólnoty. Wiele było łask, którymi Matka Boża chciała nas obdarować.

Właściwie dla nas święto zaczęło się już w październiku, od przygotowań do recitalu pt. „Syn marnotrawny”, pracowaliśmy nie tylko my chłopcy, ale także kilka dziewczyn z bractwa w rolach żeńskich i wiele przyjaciółek, które zaoferowały swoją współpracę… Jest to konkretne świadectwo, że  pomimo naszych słabości jesteśmy kochani przez licznych przyjaciół i rodziny.

Wielkie święto rozpoczęło się w piątek 2 grudnia, kiedy to przybył z Saluzzo o. Michael z bratem Slavenem, o. Gianfranco, bratem Konradem i bratem Santiago (który „uciekł” z biura w Saluzzo!!), a wraz z nimi trzech innych braci, którzy zaoferowali swoją cenną pomoc w nabożeństwach. Od samego początku czuliśmy, że tu w Fatimie szybko bije serce wspólnoty… tyle radości i dzielenia się.

W sobotę 3 grudnia, od wczesnego popołudnia, do wspólnoty zaczęło przybywać wielu przyjaciół z takich krajów jak Polska, Włochy, Hiszpania, Portugalia czy Węgry…Tak wiele osób z tylu narodów zgromadzonych w jednym przytuleniu, które daje nam nigdy niezmęczone serce naszej MATKI ELVIRY. Spotkanie rozpoczęliśmy od chwili radości, śpiewem i gestami, tak jak uczy nasza wspólnota, potem modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie był moment adoracji Najświętszego Sakramentu. Bardzo wzruszającą chwilą była modlitwa dziękczynna wielu chłopców, którzy przeszli przez to bractwo.

Po chwili przerwy na przygotowanie stołu eucharystycznego zgromadzenie ponownie się zebrało   … namiot był wypełniony… tyle emocji w każdym z nas, gdy kontemplowaliśmy Boże dzieło zrodzone z „tak” Matki Elviry. Tak wielu księży koncelebrowało Mszę Świętą z ks. Michaelem, którego homilia była pełna „naszej” historii, historii młodych ludzi, którzy przybyli tu na początku i otworzyli drogę dla nas, którzy jesteśmy tutaj dzisiaj…

Wieczorem przeżyliśmy bardzo wzniosły moment, recital (Syn Marnotrawny) w języku portugalskim, dużo braw, dużo emocji….  Nicolas, który odgrywał rolę syna marnotrawnego,  zwrócił sie do nas mówiąc : „Jestem tym synem marnotrawnym, który przeszedł przez chwile milczenia, wielu łez, a dziś zmartwychwstał!”.

W niedzielę 4 grudnia, odbyło się spotkanie dla rodziców.  Zaczęliśmy w Valinhos, gdzie anioł ukazał się pastuszkom, miejscu bardzo ważnym dla Matki Elviry i dla nas wszystkich. Tam odmówiliśmy różaniec chodzony, po którym nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu, wszystko w prostocie, w miejscu gdzie proste rzeczy stają się niezwykłe. Po czym wszyscy wróciliśmy do Wspólnoty, aby przeżyć Mszę Świętą, zjeść wspólnie obiad i spędzić dużo czasu  razem jako rodzina (ku radości matek!!).

Piątego dnia odbyło się  spotkanie dla byłych członków, którzy przybyli bardzo licznie. Byli bardzo szczęśliwi, że zastali silne, uporządkowane bractwo, z tyloma młodymi chłopakami gotowymi do służby…

Dziękujemy Panu za 10 lat życia tego domu, tak kruchego, bo „biednego” i trochę oddalonego od serca wspólnoty, ale domu również silnego dzięki obecności „NOSSA SENHORA”!!!

Chłopcy z bractwa „Anioł Pokoju” w Fatimie

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &