Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Święto Życia naszym świętem

„To dzięki Mamie Elvirze
jesteśmy tutaj…”

Święto Życia naszym świętem

W dniach  13-16 lipca  nasza Wspólnota spotkała się na „Święcie Życia”. Święto było wyjątkowe, obchodziliśmy 40 lecie powstania naszej Wspólnoty Cenacolo. Na wzgórze Saluzzo do serca Wspólnoty przyjechali chłopcy i dziewczęta z dwudziestu krajów. Na wzgórzu nie zabrakło rodziców, rodzin, przyjaciół wspólnoty i braci ex, którzy przeszli drogę  w naszej Wspólnocie. Podczas tego święta raz do roku naocznie widzimy jaką wielką i wyjątkową tworzymy rodzinę.  

To dzięki Mamie Elvirze jesteśmy tutaj w zmienionym naszym życiu, to przy jej pomocy zbliżyliśmy się do  Boga Pana Naszego, który przemienia nasze serca, 

Atmosfera w tych dniach była świąteczna i podniosła. Chwała Panu była oddawana na wiele sposobów w charyzmacie Wspólnoty. Boże Miłosierdzie  dotykało uczestników podczas  odprawianej każdego dnia Mszy Świętej, odmawianych różańców i koronek, a także w sakramentach pokuty. 

Na wzgórzu Figura Maryi od lat jest miejscem, gdzie możemy się oddać w jej opiekę, zbliżyć się do niej przyjmując szkaplerz.  W tym roku na ręku figury Matki Bożej, był zawieszony szkaplerz przywieziony z Paragwaju. Również można było zobaczyć figurki Matki Bożej z każdego kraju.

Czas modlitwy i zjednoczenia się z  Bogiem  był przepleciony radosnym śpiewem, gestami,  to  podziękowanie Bogu i jego Matce za dobro, którego doświadczmy każdego dnia. Bracia i siostry dzielili się tym jak  żyją Słowem Bożym jak ono zmienia  serca i życie. Świadectwa przemiany zawsze poruszają nasze serca, widzimy jak w przeszłości bardzo były zagubione. Podczas świętowania każdego dnia były poruszane różne zagadnienia.

W piątek usłyszeliśmy katechezę księdza Massimo dotyczącą opatrzności. Był przekaz jak wielką rzeczą są ręce ochocze do  codziennej pracy, liczy się sumienność i rzetelność w tym co robimy dzisiaj,  byśmy nie przejmowali się zbytnio o jutro, dzisiaj żyli najlepiej jak potrafimy. 

Przed adoracją usłyszeliśmy  świadectwo naszej siostry Daiani. Poruszająca historia zawierzenia się Panu Bogu w ciężkich momentach  życia w walce z chorobą nowotworową, w której towarzyszyło wiele emocji. Świadectwo siostry Daiani dotknęło nas i uzmysłowiło jak wielki jest dar zawierzenia i oddania się Bogu. 

Po koronce do Bożego Miłosierdzia ksiądz Luigi Epicoco w  katechezie poruszał temat miłości Bożej jako żywej relacji, na podstawie historii Józefa ze Starego Testamentu.

W sobotę 15 lipca na księdza Huberta czekały radosne śpiewy i życzenia urodzinowe od polskich rodziców, braci i sióstr.

W tym dniu oprócz świadectw, śpiewów były także i tańce w przedstawieniach rodziców wspólnotowych, którzy w ten sposób  dziękowali za dar wspólnoty. Wieczorem nasi bracia i siostry, którzy przybyli z domów w Medjugorie przedstawili  recital CREDO, na który zawsze z niecierpliwością czekamy. Historia Świętego Piotra odegrana na scenie w nieopisanie ujmującej i podniosłej scenerii poruszyła nas. W przedstawienie  były wplecione świadectwa  braci i sióstr ze Wspólnoty. Chwytające serca dzieło Boże odegrane na scenie na wzgórzu Saluzzo na długo pozostanie  w  pamięci wszystkich uczestników tego wydarzenia. 

W dniu 40-tej rocznicy naszej Wspólnoty, na koniec Mszy Świętej odprawionej przez biskupa Saluzzo, połączyliśmy się ze Stolicą Piotrową. W wygłoszonym Aniele Pańskim otrzymaliśmy prezent w postaci publicznego wspomnienia i pozdrowienia z rąk Ojca Świętego Franciszka.

Po Mszy Świętej na scenę zostali zaproszeni księża, goście oraz nasi bracia i siostry z Ukrainy. Dzielili się swoimi przeżyciami i świadectwami życia i wiary, w obecnej sytuacji jaka ma miejsce w ich narodzie. Prosząc o wsparcie i modlitwę.

Radość podtrzymywana miłością, w obliczu choroby i ciężkich doświadczeń życiowych zwiększa wiarę i niesie nadzieje na piękną drogę z ciemności do światła.

Dziękujemy Ci Panie Boże i Mamo Elviro za drogę, której byśmy nigdy nie poznali.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &