Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Święto domu – Jastrzębie Zdrój 2023r.

”Pragniemy z całego serca podziękować
za waszą wieloletnią przyjaźń i
posługę w Cenacolo.”

Święto domu – Jastrzębie Zdrój 2023r.

24 czerwca w naszym domu w Jastrzębiu Zdroju odbyło się święto z okazji 21- szej rocznicy otwarcia. W dzień uroczystości przybyło wielu licznych gości, przede wszystkim rodziców wspólnotowych, braci ex z rodzinami oraz przyjaciół naszego domu. Swoją obecnością zaszczycili nas ks. Jan Grzegorzek oraz ks. Michał Motyka, który już od ponad 20 – tu lat odwiedzają nasz dom w posłudze duszpasterskiej jako nasi przyjaciele. Pragniemy z całego serca podziękować za waszą wieloletnią przyjaźń i posługę w Cenacolo.

Po krótkim przywitaniu i wielu uściskach nasze święto rozpoczęliśmy od przywitania sie z Mamą naszej wspólnoty Maryją we wspólnym Różańcu. Ks. Rafał Pernal, który towarzyszył nam przez cały dzień i prowadził cały program, dzieląc się z nami swoim doświadczeniem duszpasterskim oraz Słowem Bożym. Serdeczne Bóg zapłać za posługę. Pomimo nie najlepszej pogody, nasz dom był pełen uśmiechów, radości i zabawy wśród najmłodszych pociech.

Głównym punktem naszego programu była Msza Święta, którą celebrował ks. Jan razem z ks. Michałem, ks. Rafałem  oraz ks. Piotrem. Na koniec Eucharystii ks. Jan ubogacił nas w kilka historii z początków powstania naszej Wspólnoty na Śląsku, które nie były łatwe i zrodzone w cierpieniu.

Po Mszy Świętej wszyscy razem usiedliśmy do wspólnego posiłku, gdzie za stołem panowała  radosna i rodzinna atmosfera. O godz. 15- tej rozpoczęła się Koronka do Bożego Miłosierdzia z momentem uwielbienia, które poprowadził nasz brat ex ks. Piotr Kot. Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę oraz Słowo. Kolejną częścią programu były świadectwa członków naszej wielkiej rodziny Cenacolo. Bracia i siostry dzielili sie tym jak Bóg przemienił ich życie, jak wielkie jest Jego miłosierdzie i łaska.

Ostatnim punktem programu była wspólna kolacja, która przebiegała w wesołej i jakże miłej atmosferze. Pragniemy przez ręce Maryi złożyć serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich rodziców i braci, którzy włożyli swoją modlitwę, pracę oraz trud w przygotowaniu naszego święta.

Życzymy wszystkim wielu Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.   

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &