Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Święcenia księdza Konrada

Do grona księży dołączył
nasz brat Konrad.

Święcenia księdza Konrada

W sobotę 7 października we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej do grona księży dołączył nasz brat Konrad a diakonem stał się brat Luciano z Włoch. 

Uroczystości odbywały się w Katedrze w mieście Saluzzo, które celebrował tamtejszy biskup Krystian Bodo. Uczestnikami tego radosnego wydarzenia było wiele rodzin oraz braci i sióstr naszej Wspólnoty.

Ks. Andrea przeczytał życiorysy kandydatów, opisując ich drogę formacyjną. Po złożeniu ślubów została odśpiewana litania do wszystkich świętych, gdy w uniżeniu przed Panem leżeli krzyżem. Następnie przyszedł piękny moment przyobleczenia nowych księdza i diakona poprzez ich starszych braci, ks. Huberta i ks. Slavena. A na koniec mszy świętej nie zabrakło także słów serdecznego podziękowania.

Na zakończenie dnia wspólnie z braćmi i siostrami spotkaliśmy się na wzgórzu na wspólnej kolacji, której towarzyszyła uroczysta i rodzinna atmosfera.

Niedzielny poranek rozpoczął się radośnie, od pierwszej celebracji mszy w j. polskim dla rodziny i polskiej grupy rodziców w kaplicy domu formacyjnego, gdzie została pochowana nasza Matka Elvira.

Podczas swojego pierwszego kazania ksiądz wspominał kilka wydarzeń ze swojego życia z udziałem matki Elviry. Następnie po zakończonej mszy świętej przed kaplicą radosnym śpiewem i tańcem zostaliśmy przywitani przez  nasze siostry. Ks. Konrad udzielił wszystkim zebranym kapłańskiego błogosławieństwa. 

Dalsza część uroczystego programu została do wspólnotowego domu w Envie, by wspólnie przeżyć adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez nowo wyświęconego diakona Luciano. Kulminacyjnym wydarzeniem świątecznego dnia była celebrowana msza święta przez ks. Konrada, a także wszystkich księży wspólnotowych i braci konsekrowanych. Gdzie podczas kazania ks. Konrad zagłębił się w znaczenie posługi kapłańskiej i słów Przez Chrystusa w Chrystusie i z Chrystusem. 

Po zakończonej mszy na scenie pojawiła się siostra Luciano wraz ze swoim mężem dzieląc się swoim zdaniem o swoim bracie następnie siostry zakonne dając także, krótkie świadectwo. Czas wypełniony był wspólnym tańcem i radosnym śpiewem chwaląc Pana za wielkie dzieła, za księdza Konrada i diakona Luciano.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &