Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Świadectwa na Ukrainie

„…mogliśmy opowiedzieć
o naszym przejściu
„z ciemności do światła”…

Świadectwa na Ukrainie

W tych dniach zostaliśmy zaproszeni przez grupę przyjaciół Wspólnoty Cenacolo. Udaliśmy się do Lwowa na Ukrainę, aby podzielić się razem z nimi naszymi świadectwami i radością nadziei jaka płynie z naszej wędrówki „z ciemności do światła”.

Na to zaproszenie odpowiedzieliśmy z ogromną radością i chęcią podzielenia się naszym życiem i doświadczeniem Wspólnoty, którego nauczyła nas nasza Matka Elvira. Na Ukrainy pojechał ks. Hubert z kilkoma chłopakami z Polski. 

We Lwowie zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło w rodzinnej  atmosferze i przyjaźni. Na granicy z Polską oczekiwał na nas Ojciec Volodymyr , który wraz z panią Halyną, był naszym przewodnikiem i opiekunem.

W piątek rano mogliśmy uczestniczyć we mszy świętej obrzędu grekokatolickiego w małym kościółku pod wezwaniem św. Jana Bosko! Prostota i skromność miejsca pomagała jeszcze bardziej poczuć się jak w domu. 

Dni były wypełnione spotkaniami i świadectwami, przeplecionymi z czasem zwiedzania przepięknej architektury Lwowa. Jednym z pierwszych miejsc jakie odwiedziliśmy był szpital psychiatryczny, w którym spotkaliśmy zarówno terapeutów jak i młodych potrzebujących pomocy. Szczególnie młodych ludzi, którzy wrócili z linii frontu. W ich oczach można było wyczytać ogromne pragnienie nadziei i pokoju. 

Odwiedziliśmy również tamtejsze seminarium duchowe gdzie spotkaliśmy się z księżmi oraz seminarzystami. Wśród  nich był również metropolita Lwowski abp Igor Woźniak, który z zainteresowaniem i zrozumieniem przysłuchiwał się naszej historii na końcu dając nam swoje błogosławieństwo. Przez te parę dni mogliśmy spotkać wiele osób, które ze Wspólnota spotkały się już w Medjugorie i gdy tylko wspominaliśmy naszą Panią Kralice Mira przynosiło to spokój i uśmiech na twarzach. 

Niedziela była przepełniona świadectwami naszych chłopaków w kilku Lwowskich parafiach, gdzie mogliśmy opowiedzieć o naszym przejściu „z ciemności do światła”, o naszym zmartwychwstaniu i walce o prawdziwą wolność. Niesamowitym przeżyciem było mówić o nadziei zmartwychwstania w kościele pełnym ludzi, którzy noszą krzyż wojny, utraty kogoś bliskiego, oraz niepewności jutra. 

Dziękujemy Panu Bogu za te dni przeżyte wspólnie na Ukrainie, dziękujemy Najświętszej Maryi Pannie za jej opiekę i wstawiennictwo, dziękujemy szczególnie naszej Matce Elvirze, która swoją wiarą i odwagą pokazała nam drogę do prawdziwego światła. Powierzamy w naszych modlitwach Niepokalanemu Sercu Maryi pokój na Ukrainie.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &