Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Spotkanie w Tarnowie

„Dziękujemy Bogu za ten wspólnie przeżyty czas, za każdy moment radości, za to że czujemy się jedną wielką rodziną i przede wszystkim za Bożą Opatrzność, duchową i materialną, która nigdy o nas nie zapomina.”

Spotkanie w Tarnowie

21.12.2019.
Poręba Radlna

W dniu 21-go grudnia 2019 roku, odbyło się spotkanie wigilijne, na które cały dom przygotowywał się od dłuższego czasu. Ten kto odwiedzał nas ostatnio, mógł zauważyć jak wiele rzeczy się pozmieniało wokół domu. W ostatnim czasie staraliśmy się wyremontować salę świadectw i chłopaki wkładali wiele trudu aby wszystkie prace były wykonane jak najlepiej. Kilka dni przed spotkaniem rozpoczęły się przygotowania do tego wydarzenia i cały dom żył tymi pracami, chcieliśmy jak najlepiej przystroić dom abyśmy razem z naszymi rodzinami odczuli atmosferę zbliżających się świąt. Taki czas przygotowań często charakteryzuje się nerwową atmosferą wynikającą z niepewności, czy aby uda się przygotować wszystko na czas, czy o czymś nie zapomnieliśmy itp.

695141AD-7415-4D16-AA64-43A0208BE96D

W tym roku było jednak inaczej i wielu chłopaków, mimo natłoku prac i obowiązków do wykonania, twierdziło że w domu i w nich samych panuje ogromny pokój. Z takim właśnie pozytywnym nastawieniem powitaliśmy naszych gości, którzy zaczęli się pojawiać w okolicach godziny 10-tej. Kiedy zakończył się radosny moment powitań, zebraliśmy się przed domem aby rozpocząć nasze spotkanie od różańca radosnego.

Nie zabrakło oczywiście ojca Sławka, który poprowadził modlitwę, a następnie odprawił Mszę Świętą. W tym roku przybyło kilka rodzin z Chorwacji i wspaniale przeżywało się wszystkie momenty modlitwy widząc, że bardzo dobrze odnajdują się w naszym kraju a zwłaszcza w naszym domu.

Po Mszy Świętej udaliśmy się wszyscy do sali świadectw, i zanim zasiedliśmy do stołów, połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Pod koniec posiłku chłopaki zaprezentowali zabawne przedstawienie i nadszedł czas na kawę i rozmowy. Ten dzień był wyjątkowy za sprawą atmosfery pełnej radości ze spotkania z bliskimi a dodatkowym darem Bożej Opatrzności była przepiękna pogoda.

O godzinie piętnastej zgromadziliśmy się w kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu, a kiedy się zakończyła, usłyszeliśmy piękne świadectwa tego, jak Bóg we wspólnocie Cenacolo zmienia nasze życia. Na sam koniec nie zabrakło także tańców z gestami i potem powróciliśmy do sali świadectw na pożegnalną kawę i ciastko. Dziękujemy Bogu za ten wspólnie przeżyty czas, za każdy moment radości, za to że czujemy się jedną wielką rodziną i przede wszystkim za Bożą Opatrzność, duchową i materialną, która nigdy o nas nie zapomina.
Bóg zapłać!

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &