Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Spotkanie w Saluzzo


”Wszyscy pomimo dalekiej drogi i różnymi środkami transportu dotarliśmy na wzgórze.”

Spotkanie w Saluzzo

SALUZZO
29-30.08.2020r
W dniach 29 i 30 sierpnia, w sercu Wspólnoty w Saluzzo odbyło się spotkanie rodziców i ich dzieci z domów na terenie Włoch. Dla niektórych z nas było to pierwsze spotkanie z dzieckiem od czasu wstąpienia do Wspólnoty, dla wielu kolejne już ale równie ważne i wyczekiwane. Wszyscy pomimo dalekiej drogi i różnymi środkami transportu dotarliśmy na wzgórze.

SOBOTA
W sobotę około godziny 14 mogliśmy zobaczyć naszych najbliższych. Takie spotkanie zawsze jest bardzo poruszające i teraz także nie zabrakło łez radości i wzruszeń. O godzinie 15 rozpoczęliśmy spotkanie koronką i mszą świętą. Zostaliśmy poczęstowani pysznym obiadem i mieliśmy chwilę dla siebie. Podczas obiadu nie zabrakło chwili zabawy i radości, kiedy to każda narodowość obecna na spotkaniu zaprezentowała charakterystyczną dla danego kraju piosenkę. Śpiewali Słowacy, Chorwaci, Bośniacy oraz my Polacy prezentując wspaniale przyjętą gromkimi brawami piosenkę „Hej Sokoły” .


Po obiedzie mogliśmy cieszyć się wspólnie odmówionym różańcem, katechezą Matki Elwiry oraz ojca Stefano. Wszystko przerywane tańcami i gestami. Najbardziej poruszającą chwilą sobotniego spotkania była wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jak zawsze we Wspólnocie pięknie prowadzona tym razem przez ojca Stefano głęboko dotknęła myślę, każdego serca. Ojciec Stefano z Najświętszym Sakramentem podchodził do każdej rodziny z osobna, długo błogosławiąc nas klęczących, przytulonych do siebie.Spotkanie zakończyło się około 23.

NIEDZIELA
W niedzielę spotkaliśmy się o godzinie 9 mając czas na poranną kawę, którą byliśmy hojnie częstowani. Był czas aby nabyć różańce i inne dewocjonalia robione przez chłopców i dziewczęta ze wspólnoty, a także książki, płyty, koszulki oraz wyroby spożywcze Wspólnoty: wino, oliwę, makarony. Szczególną chwilą była późniejsza Msza Święta z poruszającym kazaniem ojca Stefano, który mówił o zbawiennej roli niesionego przez nas przez życie krzyża. Tylko trudności, niewygody, poświęcenie dla innych i nasze osobiste krzyże właściwie kształtują nas i nasze dzieci na drodze naszego życia. Ojciec Stefano w przejmujący sposób nawiązał do słów naszej Matki Elviry, która dobitnie upominała rodziców, którzy usuwają z drogi swoich  dzieci wszystkie trudności, a nawet więcej, mówiąc, że jeśli dziecko nie ma żadnych trudności to rodzic powinien je stworzyć. Tylko w ten sposób wychowamy odpowiednio nasze pociechy.

Po Mszy Świętej był czas na wspólny pyszny posiłek i czas wolny oraz zdjęcia.
Po obiedzie koronka i świadectwa rodziców, którzy dzielili się ze wszystkimi swoją historią wstąpienia i późniejszej drogi wspólnotowej.
Spotkanie zakończyliśmy około godziny 18 wspólnymi tańcami. Kilku chłopaków pojechało ze swoimi rodzinami na sprawdzenie.
Bardzo dziękujemy Wspólnocie za wspaniałe przyjęcie nas w Saluzzo.
Wdzięczni rodzice.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &