Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Spotkajmy się online

„Mając nadzieję na rychły powrót do tradycyjnych spotkań, póki co zachęcamy inne grupy rodziców do zorganizowania spotkań w tej formie.”

Spotkajmy się online

Trudny czas izolacji podczas pandemii koronawirusa sprawia, że my rodzice Wspólnoty Cenacolo nie możemy w tradycyjny sposób uczestniczyć w naszych cyklicznych spotkaniach. Myślę, że każdemu z nas tego brakuje. Brakuje tych chwil wspólnej modlitwy, czy też dzielenia się swoimi przeżyciami, obawami, radością, cieszenia się swoją obecnością. Spotkania rodziców to także okazja do bliższego poznania Wspólnoty, co dla „młodych rodziców”  jest szczególnie ważne, do poznania zasad funkcjonowania domów wspólnotowych, grup rodziców, zasad panujących we Wspólnocie. Brak spotkań powoduje pewnego rodzaju zatrzymanie się, a na pewno zwolnienie w drodze wspólnotowej, którą powinniśmy jako rodzice pokonywać razem z naszymi dziećmi. Nie bez znaczenia jest także to, że informacje o naszych synach i córkach wolniej niż zwykle docierają do nas, a to rodzi troskę i obawy. 
Dlatego postanowiliśmy coś zaradzić na tą sytuację. Dzięki technologii i posiadanym możliwościom postanowiliśmy spotykać się on-line. Uruchomiliśmy platformę do video-konferencji i z pomocą posiadanych urządzeń, czy to komputerów czy smartfonów spotykamy się wirtualnie. Jest to dla nas niespotykane dotąd doświadczenie, ale na pewno pomaga podtrzymywać wzajemne relacje i przynosi nam Wspólnotę do naszych domów. Mając nadzieję na rychły powrót do tradycyjnych spotkań, póki co zachęcamy inne grupy rodziców do zorganizowania spotkań w tej formie. Chwała Panu.  


Robert i Kasia.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &