Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Rekolekcje w Tarnowie

„Dziękujemy Bogu za wspólne chwile i modlimy się by te rekolekcje przyniosły jak najwięcej owoców.”

Rekolekcje w Tarnowie

Poręba Radlna
10-11.10.2020r

Jestem wdzięczny, za możliwość podzielenia się z wami rekolekcjami, które mieliśmy przyjemność przygotować w naszym domu w Tarnowie. Był to piękny tydzień obficie wypełniony przygotowaniami, w które byli zaangażowani wszyscy bracia. Dzięki wysiłkom naszym mogliśmy spędzić wspaniały weekend razem.

Zaczynając od soboty gdzie pogoda dopisywała, nasi drodzy goście ks. Wacław, ks.Rafał i ks. Jan z naszym ukochanym ojcem Sławkiem odprawili Eucharystię. Ksiądz Wacław powiedział katechezę o tym” jak nasze bogactwo i przywiązanie do rzeczy materialnych jest naszą przysłowiową kulą u nogi, która nas zatrzymuje przed pójściem za prawdziwym szczęściem Jezusem Chrystusem”.

Wszystkie te momenty, były pomieszane gestami, podczas których rodzice tańczyli z sercem. Brawo! Mieliśmy również możliwość połączyć sie z naszym bratem Slavenem, obecnie jest na misjach i mimo problemów z łącznością staraliśmy się słuchać co tam przeżywa. Wieczorem mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. ,,cienie”. Historia chłopaka który się pogubił w życiu i odnajduje się we Wspólnocie. Naszym celem było pokazanie rodzicom drogę człowieka, który upada, aby wczuli się i zrozumieli drogę, którą podążają ich dzieci. Mamy nadzieje, że przyniesie spodziewany owoc. Dzień zakończyliśmy z nagraniem wideo, w którym przemówił  do nas ks. Andrea. Dziękujemy za pamięć i za to że jesteś z nami! 

Drugi dzień dedykowaliśmy modlitwie. Rozpoczęliśmy intensywnie od rana z różańcem i adoracją. Następnie wysłuchaliśmy świadectw i zakończyliśmy te rekolekcje najważniejszym momentem tego dnia Eucharystią, którą odprawił ojciec Sławiek z księdzem Janem. Na koniec zjedliśmy wspólnie obiad, który przygotowali nasi bracia pracując do późna sobotniej nocy. Dziękujemy za wasz trud. Obiad zakończyliśmy kawą i ciastem przygotowanym przez rodziców, a następnie przyszedł czas rozstania.

Dziękujemy Bogu za wspólne chwile i modlimy się by te rekolekcje przyniosły jak najwięcej owoców. Bóg zapłać !

Poręba Radlna
10-11.10.2020r

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &