Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Rekolekcje rodzin Wspólnoty Cenacolo

”Tobie mówię wstań”
Łk 7,14

Rekolekcje rodzin Wspólnoty Cenacolo

Giezkowo
3-4.10.2020 r


Jesień zbliża się wielkimi krokami w naszej Wspólnocie, to czas wyjątkowy ponieważ właśnie wtedy nasi rodzice przeżywają swoje rekolekcje. Przez panującą sytuacje na świecie tegoroczne rekolekcje stały pod znakiem zapytania. My jednak zdążyliśmy się przekonać już wiele razy, że dla Boga nie mam nic niemożliwego. I w pierwszy weekend października, po raz pierwszy w takiej formie bo w naszym domu w Giezkowie odbyły się rekolekcje.

W sobotni poranek o godzinie 9:00 tej zaczęli przyjeżdżać pierwsi rodzice z grup: szczecińskiej, gdańskiej i warszawskiej. Spotkanie rozpoczęliśmy pod dwoma pięknie przystrojonymi namiotami, które z Bożą pomocą udało nam się przygotować na tą okazje. Pomodliliśmy się różańcem św., po  którym ksiądz Wacław, nasz przyjaciel powiedział dla nas piękną katechezę. 

Następnie była krótka chwila wolnego czasu na wymianę doświadczenia wspólnotowego, a o godzinie 12.30 czekał na rodziców pyszny obiad, przygotowany i podany przez chłopaków z naszego domu. 

W godzinie miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po koronce podczas adoracji, wspólnie z rodzicami mogliśmy dziękować Bogu za dar Wspólnoty. Następnie jeden z braci z naszego domu podzielił się krótkim świadectwem swojej przemiany na drodze wspólnotowej. Zaraz po tym otrzymaliśmy dar wysłuchania katechezy ks. Andrei nagranej przez niego specjalnie na tą okazje. 

Około 16:00 rozpoczęliśmy Eucharystie, którą celebrował dla nas ks. Wacław razem z ks. Rafałem. Po Mszy Świętej udaliśmy się na kolację, a po posiłku pod namioty, aby połączyć się za pomocą internetu z naszym bratem Slavenem, który jest na misjach w Brazylii. Usłyszeliśmy od niego wiele ciepłych słów oraz kilka historii, które przybliżyły nam klimat misji. Wieczorem bracia z naszego domu przygotowali przedstawienie „Maski”, a około 21:00 rodzice rozjechali się do miejsc zakwaterowania.

Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od pomodlenia wspólnie części radosnej różańca. Najważniejszym punktem dnia była zaś Msza Święta, po której usłyszeliśmy katechezę naszego przyjaciela, a zarazem brata wspólnotowego ks. Rafała. Nie obyło się też bez jednego ze znaków rozpoznawczych naszej Wspólnoty czyli gestów. Tą piękną formą modlitwy poprzez taniec mogliśmy również dziękować Panu Bogu za możliwość spotkania się. Na koniec nasi bracia przygotowali krótkie przedstawienie, które w sposób symboliczny opowiadało o życiu w naszej Wspólnocie. Po smacznym obiedzie nadszedł czas pożegnania.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu za możliwość przeżywania tego wyjątkowego czasu wspólnie z naszymi rodzicami. Dziękujemy opatrzności za dar ks. Wacława i ks. Rafała, którzy byli z nami podczas rekolekcji. Z utęsknieniem czekamy na kolejne spotkania w naszym domu. Mamy nadzieje, że rodzice tak jak my czuli się naprawdę dobrze podczas rekolekcji.

Rekolekcje rodzin Wspólnoty Cenacolo
Giezkowo
3-4.10.2020 r

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &