Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Pustynia kwitnie …

„W pustynnej panoramie, gdzie kiedyś niczego nie było, pojawiają się nowe nadzieje na życie.”

Pustynia kwitnie …

Supe, Huaralica
Peru
Wrzesień 2020
„Pustynia rozkwitnie”, to zdanie, które towarzyszy nam od pierwszych kroków Wspólnoty aż po dzień dzisiejszy. Z dala od miasta, na terenie, który na pierwszy rzut oka budzi w naszych myślach wiele wątpliwości, zwłaszcza niepewność w naszych sercach.

Pierwsze kroki były trudne, wymagające. Nasza gleba nie nadawała się do sadzenia, a nasze zwierzęta chorowały z powodu osłabienia i silnych wiatrów w regionie. Brak wody był częstym problemem w domu. Pan Bóg jednak wiedział, dlaczego dał nam takie trudności.
Wielokrotnie przemawiał On przez Opatrzność. W miejscu o wielu potrzebach niczego nie brakowało. W pustynnej panoramie, gdzie kiedyś niczego nie było, pojawiają się nowe nadzieje na życie. Wspólnota Cenacolo zaczęła się rozwijać z małymi drewnianymi budami i kilkoma budynkami ze naturalnych materiałów, dzięki czemu dom „Señor de los Milagros” jest dziś solidną wspólnotą, która przynosi wiele owoców.

Mamy dużą liczbę i różnorodność zwierząt z Peru. Udało nam się wyprodukować duże ilości kukurydzy, pomidorów. Dziś dzięki Panu Bogu, Jego Opatrzności i wszystkim ludziom, którzy towarzyszyli nam w modlitwie, mamy prawie 90-metrową studnię z wodą pitną bez ryzyka spożycia.
Dziękujemy grupie rodziców i wszystkim przyjaciołom, którzy umożliwili tę historię. Dziękujemy naszemu biskupowi J.E. Adriano Tomasi i mieszkańcom Huaralica oraz naszym drogim sąsiadom. Dziękujemy Matce Elvirze i Wspólnocie za zaufanie, modlitwę i wiarę, że Supe będzie piękną rzeczywistością.

Bóg wykonuje wielką pracę, i tam gdzie był tylko piasek, dziś odradza się nowe życie. Dzięki Opatrzności, Matce Bożej, która zawsze nam towarzyszy, naszemu patronowi „Señor de los Milagros”.
Dziś bez wątpienia i bez niepewności możemy powiedzieć, że może pustynia rozkwitła nie jako wielkie pole kwiatów, ale to, co rozkwitło w naszych sercach, dając wielkie znaki światła, miłości i nadziei.
Dzięki.

Pustynia kwitnie…

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &