Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Prymicje w Skrzatuszu

„Dziękujemy Bogu,
za dar kapłaństwa
naszych braci…”

Prymicje w Skrzatuszu

„Tobie Boże powierzamy życie, służbę i kapłaństwo naszych Braci Huberta i Slavena”

W dniu 3 maja 2023 roku ,spotkaliśmy się w Skrzatuszu, aby uczestniczyć we Mszy Świętej Prymicyjnej naszych nowo wyświęconych księży Slavena i Huberta. Przyjechało wielu rodziców, przyjaciół wspólnoty oraz chłopaków. Spotkanie rozpoczęliśmy chodzonym różańcem świętym. Następnie udaliśmy się do sanktuarium Matki Boskiej Zranionej Miłości i Nadziei, aby uczestniczyć we Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz Hubert. Słowo boże wygłosił ksiądz Wacław.

Po Mszy świętej był piękny moment , w którym mogliśmy przyjąć błogosławieństwo oraz ucałować dłonie nowych kapłanów. Po błogosławieństwie przyszedł czas na obiad, przy którym nie zabrakło wspólnych rozmów. Był to też czas, w którym mogliśmy złożyć życzenia naszym Prymicjantom.

Wczesnym popołudniem spotkaliśmy się w kaplicy, aby przyjąć do grona chrześcijan małą Weronikę, córkę Jacka i Ewy. Chrztu Świętego po raz pierwszy udzieli ksiądz Slaven. Dla wszystkich uroczystość była wielkim przeżyciem i ogromną radością.

Spotkanie wieczorne przeżyliśmy adorując Pana Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie. Następnie udaliśmy się na kolację.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy śniadaniem. Po nim przeszliśmy na spotkanie w kaplicy, gdzie podczas adoracji modliliśmy różaniec święty. Potem wysłuchaliśmy świadectwa naszych księży. Mogliśmy usłyszeć, jak wyglądała ich droga do kapłaństwa. Był to niesamowicie wzruszający moment. Następnie udaliśmy się, aby przeżywać Mszę świętą. To był pięknie spędzony czas, który zakończył się obiadem.

Dziękujemy Bogu, za dar kapłaństwa naszych braci i radujemy się, że dał nam możliwość uczestniczenia w tym doniosłym spotkaniu i we wspólnym świętowaniu.

Tobie Boże powierzamy ich życie, służbę i kapłaństwo. Amen

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &