Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Pozdrowienia z Loreto

Dzięki naukom Matki Elviry żyjemy w braterstwie jako rodzina w Chrystusie.”

Pozdrowienia z Loreto

Kochani!
Jesteśmy z bractwa Loreto. Minęło już sześć miesięcy od naszego ślubu i wciąż nie mieliśmy czasu się zatrzymać … otrzymaliśmy dar oczekiwania na dziecko i jest  to dla nas ogromna radość. W tym czasie żyjemy w kontakcie z wami podczas codziennej Mszy Świętej i przynosi nam to wiele dobrego. Chłopcy mają się dobrze, jednak wokół nas jest wielu zarażonych  koronawirusem proszą nas o modlitwę i wsparcie.
Dzięki naukom Matki Elviry żyjemy w braterstwie jako rodzina w Chrystusie. Chłopaki są zobowiązani do dokładnego sprzątania domu, a przede wszystkim do przestrzegania zalecanych zasad higieny. Każdego dnia podziwiamy miłość przyjaciół i rodziców, którzy pomimo dystansu fizycznego pomagają nam z Opatrznością, która każdego dnia nas zadziwia. Naprawdę Panna z Loreto i wszystkie zgromadzenia wokół nas wspierają nas i towarzyszą nam w tym szczególnym momencie. Wiemy, że sprawowanie Eucharystii w domu bardzo nam pomaga, a chłopcy postanowili być z Jezusem dzień i noc, prosząc, aby ten wirus wkrótce minął … zawsze jest ktoś na adoracji! Cierpienie jest również odczuwane nieco bardziej, ponieważ społeczność informuje nas o tym, co dzieje się na świecie, jednak chłopcy żyją z dojrzałością i dla nas, którzy jesteśmy trochę daleko od serca wspólnoty, przebywanie z wami w sobotnie popołudnie jest wielkim darem. To czas, kiedy jesteś blisko swojego serca. Jest to Wielki Post na krzyżu, ale z tego krzyża wszyscy chcemy iść w kierunku światła.
Z pewnością będzie to nieco inna Wielkanoc, ale chcemy powiedzieć „tak” jako rodzina, aby iść i biec w kierunku życia. Mając dom z tak wieloma młodymi chłopakami, możemy nauczyć się jak być ojcem i matką każdego dnia, dlatego przygotowujemy się na przybycie naszej małej dziewczynki!
Mamy mało czasu, aby  myśleć o sobie i jest to piękne, ponieważ motywuje nas to do troski każdego dnia i wybierania dobra w ofierze.

Dziękujemy Matce Elvirze i Ojcu Stefano za tę okazję, by objąć życie, które jest nam bliskie.
Maria, Andrea i chłopcy ze Wspólnoty”Nazaret” w Loreto

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &