Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Pozdrowienia z Giezkowa

„Z jeszcze większym zapałem rozpoczęliśmy przygotowania naszych serc ”

Pozdrowienia z Giezkowa

Giezkowo 
09.04.2020

Wkraczając w Triduum Paschalne mamy jeszcze w pamięci i w sercach czas przygotowania, czas Wielkiego Postu. Z pewnością w tym roku szczególny czas spowodowany epidemią koronawirusa, ale dla nas chłopaków z Giezkowa także czas pełen łask. Izolacja w domu, wyjazdy ograniczone do niezbędnego minimum sprawiły, że mogliśmy cały ten okres i poszczególne nowenny, które przeżywamy we Wspólnocie, w pełni przeżyć razem: w modlitwie, w pracy, w rozmowach…Z jeszcze większym zapałem rozpoczęliśmy przygotowania naszych serc odmawiając część chwalebną różańca i Apel Jasnogórski wraz z grupami rodzin o 20.30. Dodatkowo też razem z innymi domami w Polsce postanowiliśmy wprowadzić dodatkowo adorację Najświętszego Sakramentu od 15.00 – 16.00 także w intencji zaprzestania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Oczywiście nie mogło też zabraknąć Drogi Krzyżowej w każdy piątek odprawianej w naszym pobliskim lesie. Także nie spoczęliśmy „na laurach” w pracy. Rozpoczęliśmy sianie sadzonek, przygotowywanie ogrodu, prace przy drzewie, kafelkowanie kurnika, malowanie okien drewnianych wokół domu i generalny remont spiżarni żywności. Dla wielu z nas z pewnością dodatkowe obciążenie związane ze świadomością, że nasi bliscy muszą się zmagać z wieloma problemami wynikającymi z tą chorobą i pewnie też strachem, sprawiły że jeszcze mocniej dało się odczuć zjednoczenie w naszym domu, które z pewnością zaowocuje na przyszłość.

Dziękujemy za ten czas przeżyty uwieńczony Niedzielą Palmową. W modlitwie jesteśmy z Wami rodzicami i z Wami przyjaciele naszych domów i z wszystkimi, którzy nas wspierają!!
Pozdrawiamy: chłopaki z Giezkowa

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &