Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Pielgrzymka na Jasną Górę


”Zanieśliśmy do naszej Matki nie tylko nasze intencje ale również intencje całej naszej wspólnoty i w symbolicznym geście weszliśmy ze zdjęciem Matki Elviry…”

Pielgrzymka na Jasną Górę

Częstochowa-Jasna Góra
25.08.2020 r.

Pielgrzymka zakończona. Dnia 25 sierpnia zakończyła się tarnowska pielgrzymka na Jasną Górę, w której Wspólnota Cenacolo uczestniczy już od kilkunastu lat. W czasach pandemii została zmieniona formuła pielgrzymki i również naszą grupę tworzyli tylko bracia z domów polskich. Należąc do grupy 21 bł. Karoliny Kózkówny nasza grupa miała przydzielony 6 dzień. I tak zamiast 9 dni, każda z grup przeszła tylko jeden dzień. W sobotę 22 sierpnia w bardzo upalny dzień przeszliśmy odcinek liczący ok. 25 km.

Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą podczas której rekolekcjonista tegorocznej pielgrzymki mocny akcent postawił na decyzję, którą podejmujemy w życiu. „…Jak w życiu Maryi najważniejsza decyzja to było Jej „Tak”, to była zgoda na przyjęcie Boga. Ale Bóg mówi też do wszystkich i pyta przez jaką bramę Bóg przychodzi do nas? Czy w tej bramie będzie moja decyzja na przyjęcie Go? I czy naprawdę jestem świadectwem dla innych pomimo tego, że (jak faryzeusze, uczniowie) jestem bardzo blisko Boga…?”. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszyliśmy. Jak zwykle atmosfera była fantastyczna: pełna radości, śpiewów, rozmów i przede wszystkim modlitwy. Cały upalny dzień zakończył się apelem, niestety przerwanym przez burzę i wszyscy wróciliśmy do swoich domów.

We wtorek było już uroczyste wejście na Jasną Górę wszystkich grup pielgrzymki tarnowskiej. Nasza grupa pokłoniła się Matce Bożej przed godziną 15.00. Zanieśliśmy do naszej Matki nie tylko nasze intencje ale również intencje całej naszej wspólnoty i w symbolicznym geście weszliśmy ze zdjęciem Matki Elviry aby i Ona otrzymała duchowe błogosławieństwo z Jasnej Góry. Dziękujemy Matce Bożej i Opatrzności Bożej za ten dar uczestnictwa w pielgrzymce oraz wszystkim osobom, które nam towarzyszyły duchowo i nas w ten sposób wspierały. 

Pozdrawiamy z Polski wszystkich, którzy są blisko Wspólnoty Cenacolo a w sposób szczególny naszą Matkę Elvirę, dzięki której te wszystkie dzieła w naszej codzienności, które się dokonują są możliwe.
Pozdrawiamy i jednoczymy się z Wami!

Pielgrzymka na Jasną Górę

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &