Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Pielgrzymka do Maryi Królowej Polski.

„Wierzę w Kościół Chrystusowy”

Pielgrzymka do Maryi Królowej Polski.

Z duchową obecnością naszej Mamy Elviry, która niedawno odeszła do Domu Pana z jej nauczaniem, sercem i charyzmatem Wspólnoty Cenacolo wyruszyliśmy na pielgrzymkę do Maryi Królowej Polski.

Tak jak od wielu lat tak i w tym roku nasza wspólnota przyłączyła się do pielgrzymowania na Jasną Górę, by pokłonić się Jasnogórskiej Pani. Tradycją już jest, że pielgrzymujemy wraz z grupą tarnowską, to 41 pielgrzymka wyruszająca z Tarnowa. W dniu 17 sierpnia br. wyszliśmy  spod tarnowskiej Katedry w grupie numer 21 liczącej 120 osób,  w tym naszych 40-tu braci z aż 9 krajów. Pod przewodnictwem księdza Marcina i naszego księdza Huberta z radością w sercu wyruszyliśmy w drogę. Podczas wszystkich dni całej naszej drogi  pozdrowienia i uśmiechy od  mijających nas ludzi, gościnność, dodawały nam sił  na przejście następnych kilometrów i utwierdzały nas w przekonaniu  o sensowności pielgrzymowania.

 „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to temat, który nam przyświecał podczas 9-cio dniowego pieszego pielgrzymowania.  Codziennie na początku i końcu dnia zawierzaliśmy się Bogu w modlitwie           i Apelu Jasnogórskim. Momentem kulminacyjnym  dnia było uczestnictwo w Mszy Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu,  kontemplacje w ciszy pogłębiały naszą duchowość. Możliwość pojednania się z Chrystusem w sakramencie pokuty otwierała  nasze serca  na słowo Boże. Poznawaliśmy i zgłębialiśmy naszą wiedzę i wrażliwość na osoby, których życie jest  świadectwem, że każdy jest powołany do świętości i razem tworzymy kościół, w którym Chrystus jest naszym nauczycielem i doskonałością. W duchowości i skupieniu, ale też radośnie ze śpiewem i tańcami pokonywaliśmy kilometry drogi do Maryi. 

Pomimo przebytych  kilometrów, zmęczenia i odcisków na stopach nie było widać zniechęcenia na twarzach. Wręcz przeciwnie, radośni i pełni nadziei z wytrwałością nieśliśmy intencje w swoich sercach,  aby 25 sierpnia złożyć je wszystkie  u stóp Królowej Polski. W tym dniu, w murach klasztoru Paulinów, wszyscy pielgrzymi z Polski i nie tylko spotkali się licznie,  ponad 5400   osób uczestniczyło we wspólnej Eucharystii, aby podziękować Panu za wspólne pielgrzymowanie i oddać się w opiekę Maryi, Matce Boga i nas.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &