Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Pielgrzymka do Gietrzwałdu

”Wierząc w wyjątkowość tego miejsca zatrzymujemy się przy figurce Najświętszej Panienki i w miejscu, w którym rosło drzewo ks. Rafał prowadzi modlitwę.„

 

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

Gietrzwałd
19-21.06.2020 r.

Z pewnością w ostatnich miesiącach odczuwany jest spory głód spotkań wspólnotowych, do których byliśmy przyzwyczajeni, a których dziś tak bardzo brakuje. Ta tęsknota za wspólnym spotkaniem nie ominęła także naszej dolnośląskiej grupy. Duch Święty pokierował nas do Gietrzwałdu, czyli do  miejsca jedynych objawień Maryjnych w naszym kraju! To właśnie tutaj w 1877 roku, jeszcze pod zaborem pruskim Maryja ukazywała się dwóm dziewczynkom, mówiąc do nich naszym ojczystym językiem. Prawie każdy z nas był w tym wyjątkowym miejscu po raz pierwszy.

Po przybyciu doświadczyliśmy niezwykłej prostoty tego miejsca. Wszystko dookoła wydawało się być skromne, bez przepychu i z dala od „komercji”, której to można uświadczyć w tego typu miejscach. Dodatkowo malowniczy krajobraz pozytywnie nastrajał nas i pomagał jak najlepiej wykorzystać ten weekendowy wyjazd. Sobota była uroczystością Niepokalanego Serca Maryi, tak więc nasze kroki kierujemy na dróżki różańcowe w okolicach sanktuarium, odmawiając tajemnice radosne. Zatrzymujemy się przy „Źródełku”, które podczas objawień pobłogosławiła Maryja.

Następnym punktem naszej pielgrzymki było miejsce, w którym w trakcie objawień stał klon, na którym to Matka Boska objawiła się dziewczynkom. Tutaj zatrzymaliśmy się, aby wysłuchać całej historii objawień od jednego z lokalnych księży. Mogliśmy też skorzystać z sakramentu pokuty. Nie zabrakło też czasu wolnego, który był okazją do pogłębienia relacji między nami. Chyba każdy z nas odczuł potrzebę, by spędzić chwilę czasu z drugim bratem, którego widzi się na codzień, lecz nie zawsze jest okazja do dłuższych rozmów, czy podzielenia się trudnościami. Oprócz chłopaków z oleśnickiej grupy eksów obecny był z nami tata Stefan i ks. Rafał, który to odprawił wieczorem Mszę Świętą. W jego kazaniu dotykające było poruszenie kwestii wiary, jako kontaktu z Panem Bogiem, a także zdanie, w którym zaznaczył, że wiara praktykowana bez miłości pozostaje tylko ideologią.

Sobotnim wieczorem przeżywamy razem Adorację Najświętszego Sakramentu. Intencje i  piosenki wprawiały nas w odpowiedni nastrój, w którym to można było poczuć się jak w jednym z domów wspólnotowych. Nasz cały pobyt pragnęliśmy ofiarować jako modlitwę za mamę Basię Kijas i za jej rodzinę. Wierząc w wyjątkowość tego miejsca zatrzymujemy się przy figurce Najświętszej Panienki i w miejscu, w którym rosło drzewo ks. Rafał prowadzi modlitwę. Głęboko ufamy, że nasze intencje zostaną wysłuchane i Matka Boża wstawi się za mamą Basią, która przez tyle lat daje wiele miłości i poświęcenia dla naszej wspólnoty.

Niedzielny poranek rozpoczynamy Mszą Świętą, po której ruszamy w drogę powrotną. Chwila pożegnania z ks. Rafałem, oczywiście z piosenką i gestami. Z pewnością każdy z nas wróci z tego wyjątkowego miejsca „odświeżony”. Był to weekend, który przyniósł nam wiele radosnych chwil i wspaniałych duchowych przeżyć. Weekend, który umocnił nas w dalszym życiu codziennym i zjednoczył jako grupę. 
Serdeczne Bóg zapłać Księdzu Rafałowi za jego obecność i duszpasterską opiekę nad nami, a także dla taty Stefana, który był inicjatorem tej pielgrzymki! 
Szczęść Boże!

GALERIA

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &