Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Pięćdziesiątnica w Mogi

 

„Dziękujemy Ci, Panie, za dar naszej misji, za życie naszych dzieci i za wszystkie dary
Ducha Świętego. ”

Pięćdziesiątnica w Mogi

Zesłanie Ducha Świętego 2020
Mogi das Cruzes (Brazylia)


Ten rok dla nas, podobnie jak dla całego świata, różni się od innych. Wielkanoc przeżyliśmy w kwarantannie w naszych wspólnotach, bez wyjść i świadectw. Z tego powodu w naszej misji mieliśmy okazję powitać osoby konsekrowane z naszej Wspólnoty, które odbyły rekolekcje w ramach przygotowań do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, podczas której odnawiają obitnice ewangeliczne. Miło było widzieć konsekrowanych braci i nową konsekrowaną siostrę, Daiane, aby przeżyć tydzień bez codziennego zabiegania i zobowiązań, zanurzony w modlitwie i refleksji. Dla nas, wujków i cioc z misji, ten tydzień był okazją do poświęcenia i dodatkowego zaangażowania, niewygody jako znak naszej przyjaźni i wdzięczności wobec nich. Właśnie dzięki temu odosobnieniu w misji żyliśmy z większą świadomością, że Pięćdziesiątnica jest ważnym świętem dla nas i całej naszej Wspólnoty.

Zaczęliśmy żyć atmosferą Zesłania Ducha Świętego, od wigilii, od nieszporów wieczornych, kiedy modliliśmy się przed Jezusem w Eucharystii: w adoracji rozważaliśmy 7 darów Ducha Świętego, myśląc o tym, jak objawiają się w życiu wspólnotowym; które z jednej strony jest bardzo proste, a po drugiej bardzo głębokie. Po słowach Matki Elviry o darach Ducha Świętego swoje intencje wypowiedziały rodziny, wujkowie i ciocie. Intencje dziękczynienia, błagania i modlitwy do Ducha Świętego. Był to piękny moment, w którym powierzyliśmy swoje życie i życie osób konsekrowanych naszej misji Duchowi Świętemu. W szczególności powierzyliśmy mu życie Daiane, która przez długi czas mieszka i dzieli z nami życie w Mogi. Byliśmy zjednoczeni z nią, kiedy była w Jaú z ks. Eugenio i ks. Massimo, br. Peterem i br. Slavenem gdzie odnawiali tam swoje śluby wieczyste.

Dla Daiane nadszedł czas, aby powiedzieć „tak” przed rodziną, przyjaciółmi Wspólnoty, w bractwie, w którym spotkała się z naszym charyzmatem i w którym przez wiele lat była obecna jako przyjaciółka Wspólnoty Cenacolo. Cieszyliśmy się, że mogliśmy kontynuować nasze obowiązki po adoracji oraz postarać się i przygotowywać kaplicę i dom na tą uroczystość. Niedziela Pięćdziesiątnicy była piękna. Już rano otrzymaliśmy w darze wspaniały dzień i czyste bezchmurne niebo. Na Mszy Świętej po raz pierwszy spotkaliśmy się po Wielkanocy ze Wspólnotą chłopców z „Santa Teresinha”. Przed mszą odmawialiśmy tajemnice radosne różańca: jak miło znów widzieć różnorodność, która czyni nas bogatymi: chłopcy, nastolatki, ciotki z dziećmi, wujkowie z dziećmi, rodziny i wielki dar bycia z nami także dwóch braci i nowo konsekrowanej siostry.

W homilii ks. Eugenio mówił nam o Pięćdziesiątnicy, o zstąpieniu Ducha Świętego w Wieczerniku, w miejscu, gdzie Duch Święty umacniał i zachęcał apostołów i Maryję. My, Wspólnota, mamy szczęście, powiedział ksiadz, ponieważ możemy naprawdę żyć i doświadczać piękna i głębi wiary działania Ducha Świętego. W naszej wspólnocie mówimy w wielu językach i żyjemy wielką jednością w różnorodności, ponieważ to Duch budzi w nas miłość, szacunek i przyjaźń. Po homilii wszyscy doświadczyliśmy momentu, w którym Daiane uklękła i złożyła swoje pierwsze obietnice ewangeliczne przed nami wszystkimi. Było to mocne, ponieważ potwierdziła wybór, który wielu z nas „rozpoznało” przed nią, w jej życiu i służbie: wezwanie do życia konsekrowanego Jezusowi, a następnie ks. Eugenio i br. Slaven odnowili swoje „tak” powiedzane na całe życie…

To był świetny czas, aby usłyszeć, jak Daiane dzieli się historią swojego życia, powołaniem i radością z bycia tam jako konsekrowana świecka osoba we Wspólnocie Cenacolo. Po mszy zjedliśmy razem obiad jak jedna rodzina, a następnie ciasto, które przygotowaliśmy dla naszych braci i siostry. Wraz z dziećmi, zaśpiewaliśmy im życzenia. Po południu kontynuowaliśmy imprezę meczami piłki nożnej, dzieleniem się i radością wspólnego życia w tej rodzinie.

Dziękujemy Ci, Panie, za dar naszej misji, za życie naszych dzieci i za wszystkie dary Ducha Świętego. Dziękujemy za życie naszej Matki Elviry, za Ojca Stefano oraz za wszystkich braci i siostry, których powołałeś, aby służyli Tobie na zawsze w tym dziele. W szczególności powierzamy nową konsekrowaną siostrę z Brazyli, Daiane. Zawierzamy jej życie Tobie i Twojej Matce Marii, a także życie wszystkich młodych ludzi, chłopców i dziewcząt ze Wspólnoty, którzy mają specjalne wezwanie do pójścia za Tobą, jako bracia i siostry ze Wspólnoty Cenacolo.

Rodzina Cenacolo Mogi das Cruzes

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &