Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
OD 20 LAT W JAÚ!

”Dziękujemy tym, którzy tworzyli tę historię, przyjaciołom, pierwszej grupie, która przybyła, pierwszym misjonarzom, młodzieży, wszystkim, którzy tworzyli Opatrzność.”

OD 20 LAT W JAÚ!

20 lat wspólnoty w São Francisco
Niedziela, 09 maja 2021 r.
„Bractwo św. Franciszka z Asyżu” w Jaú, Brazylia

Gospodarstwo położone jest pośród rozległych trzcin.
Dziś świętuje 20 lat, 20 lat odbudowywania życia, 20 lat uśmiechów, radości, trudności i wielu zmagań. Dziś obchodzimy 20-lecie i cieszymy się, że możemy pokazać całemu światu, że mamy przywilej posiadania takiego domu, w którym odkrywamy tak wiele darów, takich jak dar przyjaźni i dar Bożego Miłosierdzia.

Wielu przybyło z Mogi, z bractwa św. Tereski i z misji Matka Bożej Czułości, niektórzy przybyli z dużym wyprzedzeniem, aby pomóc w różnych pracach i przygotowaniach do uroczystości.

Był to okres, w którym nakręcono wiele świadectw wideo, a także historię domu, następnie zostały one opublikowane na kanale Youtube Wspólnoty.

Niedziela 9-go była dniem obchodów, pomyśleliśmy, że na Mszę Świętą możemy zaprosić kilku przyjaciół. Spotkaliśmy się z dawnymi przyjaciółmi. Ks. José Carlos i ks. Massimo przewodniczyli temu spotkaniu.

Rozpoczęliśmy je od gestów i słów Antonio, który podzielił się swoim doświadczeniem z naszego bractwa. Wielu z nas miało okazję do wyrażenia przez modlitwę swojego dziękczynienia.

Ksiądz Massimo w swojej homilii mówił nam o prawdziwej miłości, o miłości, którą Jezus ma dla nas, jak ta miłość objawia się we Wspólnocie, jak dzięki tej miłości istnieje dom, jakim jest bractwo św. Franciszka. „Dziś rozumiem, dlaczego ten dom jest uważany za serce wspólnoty, nie można stąd wyjechać i nie zabrać go ze sobą, nie można wrócić i nie być poruszonym, nie można nie czuć obecności Boga. Jest znakiem wielkiej miłości, jaką ma dla nas i dziś rozumiem, dlaczego jest to serce, które daje nowe życie.

Na zakończenie Mszy św. żegnając się z naszymi przyjaciółmi, jemy wspólny obiad, a atmosfera jest radosna i uroczysta.Jak pięknie jest doświadczać daru przyjaźni, uśmiechać się i czuć się szczęśliwym, razem jako rodzina.Przede wszystkim chcemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność Jezusowi i Maryi za ten wielki dar, jakim jest bractwo św. Franciszka i za całą Opatrzność.

Dziękujemy tym, którzy tworzyli tę historię, przyjaciołom, pierwszej grupie, która przybyła, pierwszym misjonarzom, młodzieży, wszystkim, którzy tworzyli Opatrzność.
Dziękujemy Matce Elvirze i całej Wspólnocie za ich zaufanie i modlitwę, Antonio, który do dziś pomaga tak wielu młodym ludziom i Piergiulio za całą pracę i to, co nam dał. Dziękujemy wszystkim rodzinom i wszystkim, którzy modlili się za nas.
Dziękujemy.

OD 20 LAT W JAÚ!

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &