Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Od 10 lat w Mogi

 

„Nie mogliśmy zapomnieć o pragnieniu Matki Elviry, aby otworzyć ten dom
i podziękowaliśmy Matce Bożej za konkretną obecność Bożej Opatrzności.”

Od 10 lat w Mogi

Bractwo „Świętej Tereski”, Mogi das Cruzes
13 maja 2020 r.


13 maja, w dniu Matki Bożej Fatimskiej, obchodziliśmy 10-lecie bractwa „św. Tereski”. Mieliśmy niespodziankę: bracia, przebrali się i piosenkami rozpoczęli przyjęcie. Po różańcu chłopcy przygotowali wszystko do celebracji Mszy Świętej, która odbyła się o godzinie 11.00, pod przewodnictwem o. Eugenio, wraz z dziećmi domu, rodzinami i wujkami misji, którzy zostali zaproszeni.

Nie odwiedzili nas przyjaciele, ze względu na sytuację, która przechodzi przez świat, jednak byli obecni w naszych modlitwach i w naszych sercach. Homilia ojca Eugenio przypomniała nam o początku domu, pierwszej grupie, pragnieniu Matki Elviry posiadania domu dla chłopców oraz o wielu ofiarach, które umożliwiły to dzieło Boże. Jesteśmy bardzo wdzięczni za dar istnienia tego domu.

Ponieważ nie mogliśmy przegapić pysznej pizzy na lunch, chłopcy wykonali to przyjęcie z fantazją, a między śmiechem a rozmowami przeżywaliśmy wspaniałą chwilę przyjaźni. Po południu zagraliśmy mecz piłki nożnej.
Potem mieliśmy moment adoracji Najświętszego Sakramentu, który rozpoczął się od radości tańców i gestów, towarzyszyły nam pieśni i prowadził nas Duch Święty. Uczestniczący w modlitwie dziękowali za dar bycia częścią tej wielkiej historii, ufając Jezusowi w trudnościach. Nie mogliśmy zapomnieć o pragnieniu Matki Elviry, aby otworzyć ten dom i podziękowaliśmy Matce Bożej za konkretną obecność Bożej Opatrzności.

Na kolacji stało się coś wyjątkowego: chłopcy przygotowali skecz, w którym naśladowali każdego chłopaka mieszkającego w tym domu, to była świetna zabawa: wszyscy śmiali się i byli szczęśliwi z interpretacji braci wykonanej w przyjaźni i miłości! Zjedliśmy kolację i obejrzeliśmy film.
Smutno nam, że nie spędziliśmy tego pięknego dnia z przyjaciółmi, ale modlimy się, aby wkrótce się spotkać, minęło 15 lat braterstwa, pośród trudności i radości, dzisiaj widzimy pragnienie Matki Elviry, jesteśmy wdzięczni, że bractwo „św. Tereski”  jest cudowną rzeczywistością. Idziemy na przód !!!

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &