Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia

”Dziś nasze przygotowania dobiegają końca
i wierzymy, że nowonarodzone Dzieciątko Jezus
przyniesie pokój i radość…”

Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, naszego Pana Jezusa Chrystusa to przede wszystkim oczekiwanie i codziennie Jego narodziny w naszych sercach. W naszych domach Adwent jest podzielony na cztery okresy tak jak w kościele. 

W pierwszym tygodniu modliliśmy różaniec światła przygotowując nasze serca na ten szczególny czas roku liturgicznego. Od drugiej niedzieli Adwentu słuchaliśmy codziennie katechez naszej Matki Elviry, które jak zawsze skłaniały nas do refleksji o naszym życiu pozostaną dla nas drogowskazem, który nas przybliża do życia w wieczności. W trzecim okresie Adwentu codziennie znajdowaliśmy godzinę czasu na śpiewanie kolęd a od ostatniej niedzieli mamy codzienne podzielenie Ewangelii z danego dnia w małych grupach. Także podczas nowenny poprzedzającej Narodzenie Jezusa wyrzekamy się przyjemności: kawy i słodyczy a w nocy o 2.00 wstajemy na różaniec.

Okres przed Wigilią Bożego Narodzenia we Wspólnocie to szczególny czas. Czas przygotowań do świąt: ubieranie choinki, gruntowne porządki, ale przede wszystkim to przygotowanie własnego serca na przyjście naszego Pana. Przygotowując się do Narodzenia Pańskiego wiele było trudu do przejścia, lecz niezależnie od tego nie opuszczał nas dobry nastrój i braterstwo. Dziś nasze przygotowania dobiegają końca i wierzymy, że nowonarodzone Dzieciątko Jezus przyniesie pokój i radość wszystkim w nadchodzącym roku.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &