Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Dom w Mercedes kończy 10 lat

„Życie jest silniejsze…”
(ks. Eugenio)

Dom w Mercedes kończy 10 lat

28 sierpnia 2022
“Dom Opatrzności Bożej”
Mercedes, Argentyna

„Życie jest silniejsze…” 
(ks. Eugenio)


Dziesięć lat temu Wspólnota Cenacolo otworzyła drugi dom w Argentynie, aby przyjąć młodych ludzi, którzy prosili o pomoc w tym kraju. Dom w Pilar był już za mały, więc Włochy zaproponowały otwarcie drugiego domu i po różnych zabiegach diecezja Mercedes podarowała nam stary dom należący do ks. Orione, który opuścił ten teren na wiele lat.

Młodzi ludzie weszli do tego domu, który był zniszczony jak ich życie, bez prądu, wody, kuchni… bardzo brudny i pełen nieczystości. Stopniowo, mimo srogiej zimowej aury, przystąpili do sprzątania i odbudowy. Zbudowali kaplicę, łazienki, kuchnię, sypialnie i z pomocą przyjaciół z tego miasta wyposażyli dom.

Dziś, kiedy obchodzimy to ważne święto, dom jest pełen gości, rodziców, wielu przyjaciół, a przede wszystkim wielu chłopaków ex z rodzinami. Był to dzień wspomnień i emocji, a my mieliśmy radość przeżyć go razem z ks. Eugenio, który przyjechał specjalnie z Brazylii.

Rano, w starym kościele przepełnionym ludźmi, uroczystość rozpoczęła się radością tańca z gestami, następnie odmówiliśmy Różaniec Święty. Znowu tańczyliśmy i śpiewaliśmy, bardzo miło było widzieć rodziców towarzyszących radości swoich dzieci. 

Następnie rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. Eugenio z udziałem ks. Diego i ks. Eduardo. Ks. Eugenio powiedział nam, że Wspólnota jest dzisiejszą Ewangelią. Matka Elvira zawsze mówiła do wszystkich: „Zbliż się, chodź… nawet jeśli się kłócicie, chodźcie… chodźcie, tutaj o nic nie prosimy, chodźcie, wejdźcie”. Ubodzy, chromi, sparaliżowani, niewidomi, ci, którzy nie mają nic do zaoferowania, są zapraszani na „ucztę” Wspólnoty. To właśnie widzieliśmy przez ostatnie dziesięć lat.

Przed ostatecznym błogosławieństwem ks. Eugenio chciał pozdrowić i pogratulować chłopakom ze Wspólnoty, którzy tak ciężko pracowali oraz wszystkim tym, którzy przeszli przez  ten dom i zostawili w nim część swojego życia. Było również specjalne powitanie dla przyjaciółki, która jest obecna od początku i która pełniła wiele zadań we wspólnocie, Marii Teresy. W bardzo malowniczy sposób opowiedziała ona o tym jak poznała Wspólnotę Cenacolo w Međjugorju.

Po Mszy chłopcy pomogli naszemu dobremu przyjacielowi Ricardo, który wraz z rodziną przygotował pyszne „asado criollo”.

W ogrodzie, pod zimowym słońcem, wysłuchaliśmy świadectwa o mocy Bożego działania, odmówiliśmy przed Jezusem Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zakończyliśmy Adoracją Eucharystyczną prowadzoną przez ks. Diego. Oślepieni światłem Wspólnoty Cenacolo zakończyliśmy imprezę i wróciliśmy do domu z duszą pełną światła!

Dziękujmy Ci Matko Elviro, że udało Ci się dotrzeć do najdalszych miejsc ze swoim przesłaniem miłości i pokoju, wierności Ewangelii: Jezus nas kocha!

Mercedes kończy 10 lat


Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &