Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Kapliczka św. Józefa

”Przyszedł dzień prezentacji, a my wszyscy byliśmy zadowoleni i czuliśmy radość…”

Kapliczka św. Józefa

Dom bł. Karoliny
Poręba Radlna


Na tegoroczne urodziny Matki Elviry postanowiliśmy zrobić kapliczkę św. Józefa. Ta idea zrodziła się spontanicznie. Chcąc zrobić coś co by nie było tylko dla naszego domu, ale także mogło służyć innym postanowiliśmy zrobić przydrożną kapliczkę, inaugurując przy tym rok liturgiczny św. Józefa, który ogłosił papież Franciszek.

Prace rozpoczęliśmy na początku stycznia. Wydawało się że nie ma zbyt wiele pracy; a jednak, siarczysty mróz i śnieg skutecznie wszystko utrudniały. Kiedy spoglądaliśmy realnie na ogrom pracy i te kilka dni, które zostały coraz bardziej utwierdzaliśmy się w tym, że nie uda się wykonać prezentu na czas. A jednak, dzięki wierze i nowennie do św. Józefa, którą odmawialiśmy przez cały okres budowy udało się znaleźć sposób by iść naprzód. Wybudowaliśmy prowizoryczną wiatę, która ochraniała od śniegu a także wstawiliśmy mały piecyk, który ogrzewał wnętrze tak by zaprawa mogła schnąć i warunki pracy były sprzyjające. Przyszedł dzień prezentacji, a my wszyscy byliśmy zadowoleni i czuliśmy radość, ponieważ udało się zrealizować z pomocą Bożą nasz plan, pomimo wielu przeszkód i niesprzyjających okoliczności.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &