Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Wiadomość z Tarnowa

 

„Dio Provede…”
Po raz kolejny mogliśmy się o tym przekonać świętując szesnastolecie domu w Porębie Radlnej.

Wiadomość z Tarnowa

Poręba Radlna
15.08.2020 r.
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Dio Provede… Po raz kolejny mogliśmy się o tym przekonać świętując szesnastolecie domu w Porębie Radlnej. O tym że święto odbędzie się, ze względu na panującą pandemię, dowiedzieliśmy dopiero tydzień przed. We wtorek, przed sobotnim świętem, przybyli do Polski bracia którzy obecnie są w domach w Chorwacji i Austrii aby podczas święta spotkać się ze swoimi rodzinami. Wraz z nimi przyjechali nasi wspólnotowi księża Iwan i Andrea. Odwiedzili dom w Jastrzębiu i Suszcu po czym wszyscy spotkaliśmy się w domu Porębie.  

Sobotni poranek przywitał nas piękną pogodą. Po końcowych przygotowaniach i dopięciu wszystkiego na ostatni guzik oczekiwaliśmy na przybycie gości. Na twarzach niektórych braci można było zauważyć czające się pytanie, jak tu przywitać się z rodziną skoro nie można się przytulać i dotykać. Wszystko jednak, mimo obaw, przebiegło jak należy. Po przywitaniu rodziców, rozpoczęliśmy spotkanie kilkoma piosenkami, tańcząc gesty i rozpoczęliśmy modlitwę różańcową. Następnie uczestniczyliśmy we mszy świętej, której przewodniczył, niezastąpiony w naszym domu w Porębie, Ojciec Sławek. Po mszy był czas na wspólny posiłek i świętowanie przy stole. Spotkanie zakończyło się koronką do Bożego Miłosierdzia i adoracją Najświętszego Sakramentu. Zadowolenie z przeżytego dnia widoczny był na twarzach zarówno gości jak i wszystkich braci. 

Myślę że ważnym momentem było świadectwo księdza Iwana, który mówiąc w szczególności do rodziców powiedział, że ważne jest by przyjąć wspólnotę w pierwszej kolejności jako dar Pana Boga dla siebie. Jako coś co ma zmienić moje życie, jako rodzica, dopiero później jako miejsce gdzie drogę do Chrystusa, do zbawienia, odnajduje moje dziecko. 
Wdzięczni Bogu za ten czas, już teraz prosimy o możliwość następnych, może rekolekcyjnych. By żaden COVID-19 nie przeszkodził nam w organizacji tego. Prosimy Boga o dar zdrowia dla naszych rodzin jak i dla całej braci wspólnotowej.

Poręba Radlna
15.08.2020 r.
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &