Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Dziękujemy za dar kapłaństwa naszych braci

Boże, dziękujemy Ci za dar kapłaństwa
naszych braci i w Twoje ręce
oddajmy ich służbę

Dziękujemy za dar kapłaństwa naszych braci

Dnia 25 marca dwóch naszych diakonów – Slaven Skazlić i Hubert Górzyński przyjęło święcenia kapłańskie w katedrze w Saluzzo. Było to niesamowicie wzruszające i radosne święto, które mogliśmy jako grupa rodzin z Polski, świętować przez cały weekend. W sobotę we wspólnocie z  chłopakami i dziewczynami z wielu domów, przeżyliśmy uroczyste przyjęcie daru, którym jest ich kapłaństwo. Po mszy świętej, wróciliśmy na wzgórze, aby zjeść świąteczną kolację i spędzić razem czas. Po kolacji zebraliśmy się w kaplicy, aby przeżyć moment adoracji i przyjąć błogosławieństwo oraz ucałować dłonie nowych kapłanów. W niedzielę po obiedzie pojechaliśmy do Envie, aby przeżywać pierwszą mszę świętą sprawowaną przez księdza Slavena oraz księdza Huberta. Niesamowicie wzruszającym momentem było oglądanie filmów o życiu naszych braci kapłanów oraz pozdrowień z  misji. Po zakończonym święcie wróciliśmy do Saluzzo, gdzie część rodziców została jeszcze do środy. W  tym czasie otrzymaliśmy dar codziennego uczestniczenia we mszach świętych odprawianych w  języku polskim przez naszych nowo wyświęconych kapłanów. Zostaliśmy również wspaniale przyjęci przez naszych braci w Pagno, gdzie mogliśmy zjeść pyszne posiłki. 

Był to pięknie spędzony czas w rodzinnej atmosferze, pełny radości i przyjaźni. Boże, dziękujemy Ci za dar kapłaństwa naszych braci i w Twoje ręce oddajmy ich służbę, Amen.

Święcenia ks. Huberta i ks. Slavena

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &