Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
DZIĘKI! DZIĘKI! DZIĘKI! – 25 LAT CENACOLO W AUSTRII

”Dziękujemy za tą
piękną uroczystość,
w której mogliśmy poczuć
uścisk Bożej miłości.”

DZIĘKI! DZIĘKI! DZIĘKI! – 25 LAT CENACOLO W AUSTRII

Dziękujemy za tę piękną uroczystość, w której mogliśmy poczuć uścisk Bożej miłości.

25 lat temu wyrosło tu małe ziarno, z którego w ostatnich latach wyrosło wiele nowego życia i pojednania. Jak miło być z tak wieloma starymi przyjaciółmi, rodzinami ex-ów, aby modlić się, śpiewać, tańczyć i świętować razem. W tych dniach charyzmat Matki Elviry dał się mocno odczuć każdemu który przeszedł przez nasz dom.

Opatrzność Boża pomogła nam już w przygotowaniach i pozwoliła przeżyć wyjątkowe dni. Spotkaliśmy wiele otwartych i hojnych serc gdy wielu pomocnych ludzi zakasało rękawy i pomogło nam, począwszy od organizacji liturgii, dekoracji, muzyki, wyposażenia scenicznego, sprzedaży i przygotowania słodyczy. Niektórzy są częścią rodziny Cenacolo od wielu lat, inni spotkali nas po raz pierwszy i otworzyły drzwi serca dla nowej przyjaźni. Każdy mógł doświadczyć wielkiej radości płynącej ze służenia, jak zawsze mówiła nasza matka Elvira: „Kochać, kochać, kochać, służyć!”

Także chłopcy z Cenacolo w Kleinfrauenhaid mogli doświadczyć tego, do czego są zdolni. W muzyce i tańcach widać było owoce wielu prób, a nawet podczas programu chłopaki były zawsze w ruchu, aby upewnić się, że goście, przyjaciele i rodziny dobrze się bawią i dobrze jedzą. Widowisko „Maski”, które chłopaki reprezentowały przy pomocy niektórych ex i ich rodzin, skłoniło nas do refleksji nad dzisiejszymi nałogami, ale przede wszystkim pokazało, jak miłość i miłosierdzie Jezusa zmienia nasze rodziny.

Dziękujemy naszemu biskupowi J.E. Ęgidiusowi Zsifkovicsowi, który odprawił z nami niedzielną Mszę św., za jego przyjaźń i homilię, w której zaprosił nas wszystkich do „pójścia z Maryją do szkoły Jezusa”. Biskup podarował bratu Georgowi Schwarzowi, odpowiedzialnemu za naszą wspólnotę w Austrii, reprodukcję Matki Bożej z Mariazell jako prezent na Jubileusz, który z pewnością przypomni nam o tej misji. Odczuliśmy bliskość i objęcie Kościoła Świętego, szczególnie w obecności wielu księży, którzy towarzyszyli nam i wspierali nas od lat.

Po raz kolejny można było zobaczyć wielką rodzinę Cenacolo. Niektórzy młodzi przybyli z różnych domów, aby świętować z nami ten Jubileusz. Jak miło, że wiele rodzin, misjonarzy i byłych przybyło nawet po wielu latach, aby podziękować za dar życia, który znaleźli w tym domu! Szczególnie imponujące były świadectwa chłopców, którzy otworzyli dom 25 lat temu, a dziś mogą wyjść na scenę i razem z rodziną dawać świadectwo i nowo odkrytą radość życia.

Dziękujemy Ci z głębi serca za miłość Jezusa i czułość Maryi przez te wszystkie lata.

Szczególnie dziękujemy naszej Matce Elvirze, która miała odwagę powiedzieć „tak” domowi w Austrii i dziękujemy jej za całe życie, które z tego wynikło.

Dziękujmy również wszystkim, którzy poprzez aktywną pomoc i modlitwę przyczynili się do tego, aby te obchody stały się wyjątkowym i niezapomnianym wydarzeniem.

Mamy nadzieję, że wielu innych ludzi odkryje na nowo radość życia poprzez Wspólnotę i że wiele rodzin umocni się w wierze i będzie mieć nadzieję, że przyniesie światu radość wiary i dar życia!

DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY! DZIĘKUJEMY!

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &