Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
DWÓCH NOWYCH KAPŁANÓW W CENACOLO!

„Posługa, którą będziecie pełnić, nie pochodzi od was samych i nie jest dla was samych. Pochodzi od Ducha i jest służbą, którą należy pełnić dla innych”

DWÓCH NOWYCH KAPŁANÓW W CENACOLO!

Saluzzo, 25-26 marca 2023
„Oto przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę” Psalm 39

W dniu Uroczystości Zwiastowania to „podwójne” OTO JESTEM, rozbrzmiewało w katedrze w Saluzzo o czwartej po południu. Katedra była pełna wiernych z Saluzzo i nie tylko, niektórzy przybyli nawet z Chorwacji i Polski, aby oddać chwałę Bogu za to, że wybrał i poświęcił sobie dwóch mężczyzn z ich ziem.

My, ze Wspólnoty Cenacolo, przygotowywaliśmy się tygodniami, szczególnie modlitwą, do tego wielkiego wydarzenia i wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani…Dwóch diakonów wkrótce kapłanów! „Wielkie rzeczy im Pan uczynił” (Psalm 125)

Uroczystości przewodniczył bp Cristiano Bodo, biskup diecezji Saluzzo. W długiej procesji na wejście, poprzedzało go około trzydziestu kapłanów, około dziecięciu osób konsekrowanych Wspólnoty, dwóch diakonów i przyszli kapłani: Hubert Górzyński i Slaven Skazlić.

„Drodzy przyjaciele, uroczystość, którą dziś obchodzimy, i słowo Ewangelii, którego wysłuchaliśmy, zachęcają nas do szczerego i zdecydowanego aktu wiary w Ducha Świętego” tymi słowami biskup w homilii zwrócił się do wiernych, przypominając również, że tego samego dnia minęło 6 lat od jego święceń biskupich.

Zachęcał przyszłych kapłanów, mówiąc: „Posługa, którą będziecie pełnić, nie pochodzi od was samych i nie jest dla was samych. Pochodzi od Ducha i jest służbą, którą należy pełnić dla innych”.W powietrzu czuć głęboką wdzięczność i wzruszenie, nić żalu z powodu nielicznych powołań kapłańskich ostatnich lat, ale tak wielką ufność w Boga, który nigdy nie przestaje powoływać «robotników na swoje żniwo».

Po różnych momentach liturgicznych składających się na obrzęd, takich jak nałożenie szat liturgicznych, namaszczenie krzyżmem, podaniu chleba i wina, nowi kapłani wymienili mocny uścisk pokoju z biskupem i innymi kapłanami obecnymi na znak ich wejścia do rodziny prezbiterium. W tym momencie gromkie brawa wypełniły katedrę, a na twarzach ks. Huberta i ks. Slavena można było wyczytać wiele radości i wzruszenia!

Wzywam was, abyście ich kochali, wspierali ich, drodzy wierni, modlili się za nich, strzegli ich jako cennego, coraz cenniejszego dobra! (bp Cristiano Bodo)

Po południu w niedzielę 26 marca, zgodnie z tradycją we Wspólnocie Cenacolo, aby odprawiać pierwszą Mszę św. „w rodzinie”, wszyscy zebraliśmy się w Envie na chwilę świętowania, podczas której wysłuchaliśmy świadectw rodzin ks. Huberta i ks. Slavena, mogliśmy również dowiedzieć się więcej o ich drodze Zmartwychwstania za pośrednictwem wideo,  a także byliśmy w jedności ze wspólnotami na całym świecie poprzez transmisję na żywo i dzięki niektórym pozdrowieniom wideo, które przyszły, aby podziękować Bogu za ten wielki dar!

W pierwszej homilii obaj dziękowali za dar przyjaźni. Ks. Slaven z sentymentem wspominał Silvio, z którym 20 lat temu byli razem w Słowenii, a dziś jeden jest mężem, a drugi kapłanem. „Kto by pomyślał! Kto by pomyślał, że to wszystko będzie możliwe! Jakie to wspaniałe, że Pan dotknął mojego życia!”. Natomiast ks. Hubert przypomniał, jak Matka Elvira uczyła nas żyć prawdziwą przyjaźnią: „Nie jesteśmy już sami!”. Za kamieniem jest przyjaciel, który cię wzywa!”

Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że to wielkie święto stało się możliwe, zwłaszcza tym, którzy wsparli modlitwą ks. Huberta i ks. Slavena. Dziękujemy Matce Elvirze za jej szczodre „oto jestem” dla życia i za to, że otworzyła drzwi również dla kapłanów. Dziękujemy Bogu, który niestrudzenie powołuje nas do życia konsekrowanego i powierzamy posługę naszych nowych kapłanów, aby byli narzędziami w Jego rękach i mogli zawsze wypełniać Jego wolę.

Saluzzo, 25-26 marca 2023

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &