Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Brat Peter Vitek wrócił do Domu Bożego

Prosimy Boga Życia,
aby przywitał Brata Petera
w nieskończonej radości Raju

Brat Peter Vitek wrócił do Domu Bożego

Z naszej misji „Nossa Senhora da Ternura” (Matka Czułości) w Mogi das Cruzes, niedaleko Sao Paulo w Brazylii, dotarła wiadomość o śmierci brata Petera Vitka, Słowaka (ur. 18 października 1976 r. w Bratysławie), do której doszło w niedzielę 1 maja 2022 roku,  późnym brazylijskim popołudniem. Peter wracał rowerem razem z innym misjonarzem do naszej misji i został przejechany przez przejeżdżającą ciężarówkę. Wypadek był gwałtownyi kiedy nadeszła pomoc, nic już nie można było zrobić.

Jesteśmy Wam wszystkim wdzięczni za dar Waszej bliskości w modlitwie i przyjaźni, która pomaga nam przyjąć bolesną tajemnicę tej śmierci, w świetle Zmartwychwstania Chrystusa.

Prosimy Boga Życia, aby przywitał Brata Petera w nieskończonej radości Raju i wspierał w nadziei naszą misję Mogi das Cruzes, wypróbowanej przez to, co się wydarzyło. 
Matkę, brata i członków rodziny brata Petera zawierzamy w sposób szczególny pociesze i czułości Maryi Panny, aby ból nagłego rozstania znalazł pocieszenie w wierze i pamięci wielkiego dobra, jakie Peter po odkrycu  sensu i radości życia, przekazał w swoim życiu dla wielu.

Do Wspólnoty Cenacolo wstąpił w październiku 1998 r., aby wyruszyć w drogę zmartwychwstania i nowego życia, a następnie przez lata dojrzewał do powołania do życia wspólnotowego i do pójścia za Panem w życiu konsekrowanym, przeżywanym szczególnie przez wiele lat w służbie misyjnej. Peter spędził wiele lat w Brazylii, gdzie umiłował, przyjął i towarzyszył z wiernością i uśmiechem w życiu dzieci, nastolatków i młodzieży w potrzebie i trudnościach.

Dziękujmy Panu za życie naszego Petera, życie przeżyte w pełni, który teraz z Nieba wstawia się za swoją rodziną i za nami wszystkimi! Niech jego świadectwo pomoże wielu młodym odkryć piękno życia misyjnego.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &