Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Argentyna: otwarcie domu dla kobiet!

”Szczerze dziękujemy za wiarę i wspólnotę Matki Elviry,  za dar bycia tutaj i za możliwość kochania, służenia i bycia świadkiem zmartwychwstania na tej ziemi.”

Argentyna: otwarcie domu dla kobiet!


Błogosławieństwo dla nowego domu w Argentynie
Villa Rosa, 8 marca 2020 r

„Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział im:
Idźcie na cały świat i głoście ewangelię wszelkiemu stworzeniu ”(Mk 16,15)

Po latach oczekiwania, modlitwy i pracy wreszcie narodził się pierwszy dom dla kobiet w Ameryce Łacińskiej. Przybycie pierwszej grupy dziewcząt jest błogosławieństwem, nowymi drzwiami, które otwierają się przed wieloma dziewczynami szukającymi nadziei i miejsca na nowe życie.
Wreszcie, po cierpliwym oczekiwaniu na działanie Bożej Opatrzności, otworzyła się pierwsza wspólnota żeńska w Ameryce Łacińskie.Jest to owoc modlitw wielu przyjaciół i młodych ludzi, którzy zostali przyjęci na tej ziemi, w której wspólnota jest obecna od lat. Bóg wybrał Argentynę jako kraj, w którym zasieje ziarno. Na początku listopada sześć kobiet z Europy wyjechało, aby dołączyć do pozostałych sześciu z misji w Peru i Brazylii. A teraz mamy opowiedzieć Wam o naszych pierwszych miesiącach w Argentynie … co za historia!

Od samego początku czułyśmy się mile widziane i kochane, spotykając się z Bogiem w każdym najdrobniejszym szczególe domu i przy każdej uwadze ludzi, których spotkałyśmy na swojej drodze, zadowolonych z naszego długo oczekiwanego przybycia. Uderzyła nas lojalność i wytrwałość przyjaciół i rodziców wspólnotowych, którzy czekali z cierpliwością i zaufaniem, modląc się o realizację tego projektu. Pierwsze dni były intensywne i pełne życia. Poszłyśmy do pracy, próbując znaleźć swoje miejsce w pracach domowych. Potem stopniowo organizowałyśmy nasze codzienne życie wspólnotowe na fundamentalnych filarach naszego życia: modlitwie, przyjaźni i dzieleniu się. Dziękujemy za obecność księdza Eugenio i księdza Michaela, którzy towarzyszyli nam od początku i wspierali w pięknym momencie otwarcia, ale także w trudnym czasie rozstania się z własną z kulturą, ziemią, przyjaźnią i wygodami. Obecność Ducha Świętego jest silnie odczuwana pośród nas; męczące, ale równie piękne i wzbogacające jest zaczynać od zera we wszystkim, całkowicie oddać się w ręce Boga. W grudniu w uroczystość Niepokalanego Poczęcia otrzymałyśmy dar życia, naszego pierwszego argentyńskiego „Święta życia” i od razu zauważyłyśmy różnorodność, ale także piękno i prostotę tej ziemi.

Dom powoli ożywa, a niektóre owoce są już widoczne; mogłyśmy przyjąć cztery dziewczyny na czas doświadczenia życia we wspólnocie, a wkrótce rozpoczniemy świadectwa w parafii niedaleko domu, abyśmy mógłby przynieść światło i nadzieję wielu innym potrzebującym młodym ludziom.
Szczerze dziękujemy za wiarę i wspólnotę Matki Elviry,  za dar bycia tutaj i za możliwość kochania, służenia i bycia świadkiem zmartwychwstania na tej ziemi. Przede wszystkim dziękujemy Bogu za dar naszego zmartwychwstałego życia. Dziękujmy wam wszystkim za modlitwy i wsparcie.
Bardzo cię kochamy. „Los queremos muchos!”
Dziewczęta ze wspólnoty „Miłosierdzia Bożego” w Argentynie

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &