Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Czas oczekiwania w Jastrzębiu

”Wierzymy, że czas ten będzie owocny dla nas wszystkich.”

Czas oczekiwania w Jastrzębiu

Tegoroczny adwent, w domu wspólnotowym w Jastrzębiu Zdroju, rozpoczęliśmy już w sobotni wieczór. Po zakończeniu programu wieczornego, duża część chłopaków zaangażowana była w przygotowanie wieńca, który zajął miejsce w kaplicy, oraz makiety. Przedstawia ona w ciekawy sposób drogę, którą musimy przejść w tych niespełna 4 tygodniach, oraz zadania które na nas czekają w tym szczególnym czasie. Towarzyszyła nam przy tym dobra zabawa i śmiechu było co niemiara. To wcale nie oznacza, że nie podeszliśmy na serio do tego mini projektu, który przecież przypominać ma nam każdego dnia, ważność tego okresu liturgicznego.

Chyba nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego rozpoczęcia Adwentu, ponieważ już w niedzielę mogliśmy oficjalnie rozpocząć uroczystą Mszą Świętą, którą sprawował dla nas ksiądz Wacław. Szczęśliwi z powodu jego obecności w naszym domu, wszyscy z uwagą wysłuchaliśmy mocnych i dotykających słów, które do nas skierował w swojej homilii, zaznaczając przy tym jak ważne jest przeżycie duchowe tego czasu oczekiwania i przygotowanie serca na  narodziny Pana. Wierzymy, że czas ten będzie owocny dla nas wszystkich. Wspólne wyrzeczenia i poświęcenia pomogą nam w pełni przeżyć ten bardzo ważny dla każdego chrześcijanina czas.

Wejść w klimat przygotowań na przyjście Zbawiciela już od jakiegoś czasu pomaga nam rozpoczęta budowa miasteczka „Betlejem” do corocznych Jasełek, które planowane są na terenie parafii w Krzyżowicach. Mimo wielu niepewności związanych z pandemią, postanowiliśmy nie tracić ducha, podtrzymując wspólnotową tradycję Jasełkową. Jesteśmy świadomi tego, że z powodu obostrzeń i restrykcji, być może nie będzie możliwe zorganizowanie przedstawienia na taką skalę jak we wcześniejszych latach. Dlatego też w zanadrzu przygotowujemy małą niespodziankę, specjalnie dla wszystkich rodziców i przyjaciół Wspólnoty. Z góry dziękujemy wszystkim tym, bez których nie była by możliwa ta budowa i tych, którzy nas wspierają i o nas nie zapominają. 

Czy recital będzie mógł się odbyć czy nie… dla nas najważniejszy jest sam fakt uczestnictwa w tym przedsięwzięciu, które co roku od wielu lat porusza wielu, ale przede wszystkim sprawia, że to nasze serca w tym czasie „rodzą” się na nowo. Dziękujemy za tą piękną możliwość, za waszą modlitwę i każde wsparcie płynące z waszej strony.    

Budujemy „Betlejem”

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &