Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
64 lata życia konsekrowanego

”8 marca to wspaniały dzień, ponieważ w tej miłości i radości zagościliśmy także my. W tym pociągu, 64 lata temu, wsiedliśmy do niego: młodzi ludzie, dzieci, rodziny, osoby konsekrowane, rodzice, przyjaciele … krótko mówiąc, cała ta wielka rodzina, którą dzisiaj jest Wspólnota Cenacolo.”

64 lata życia konsekrowanego

8 marca 1956 roku nasza ukochana Matka Elvira wstąpiła do klasztoru. Miała 19 lat i jak kilkakrotnie nam opowiadała wcześnie rano, po cichu, wyszła z domu, aby wyruszyć pociągiem do Borgaro, gdzie zakon „Sióstr Miłosierdzia Świętego Giovanny Antidy Touret” miał nowicjat .Mamma Concetta usłyszała ją i poszła za nią na stację, niemal ją zatrzymując, ponieważ Rita- przyszła siostra Elvira, była bystrą i pomocną dziewczyną i wielkim wsparciem dla licznej rodziny w której tata Antonio miał w zwyczaju picie alkoholu. Mama podeszła do niej, a Rita powiedziała: „Nie martw się, jestem szczęśliwa”. Kiedy Elvira opowiedziała nam o tej chwili było jej przykro, że nie zrozumiała wtedy bólu swojej matki, ale potem dodała: „Nawet nie wiedziałam, co to znaczy„ zostać zakonnicą ”, czułam w sercu tylko radość, miłość do wszystkiego, czego nie mogłam powstrzymać ”.
8 marca to wspaniały dzień, ponieważ w tej miłości i radości zagościliśmy także my. W tym pociągu, 64 lata temu, wsiedliśmy do niego: młodzi ludzie, dzieci, rodziny, osoby konsekrowane, rodzice, przyjaciele … krótko mówiąc, cała ta wielka rodzina, którą dzisiaj jest Wspólnota Cenacolo. Tak więc 8 marca to naprawdę wielkie święto! Droga Matko Elviro z wielką wdzięcznością świętujemy Twoje „tak” przed Bogiem. Za to, że Twoje „Oto jestem” powiedziałaś z odwagą i bez wielkiego rozgłosu i od tamtej chwili nie przestałaś oddawać swojego życia! Jednego razu powiedziałaś: „Codziennie czuję się jakbym była w ciąży” i to prawda, wszyscy rodzimy się z twojego serca, droga Matko. Nigdy nie przestałaś pokazywać nam tego serca. Serca w którym mieszka pokój.


Dziękujemy Dziewicy Maryi za to, że kiedy miałaś 12 lat, wyszeptałeś do niej: „Powiedz Jezusowi, żeby mnie wezwał”, a Matka Boża to zrobiła: wzięła Cię za rękę i od tej chwili nigdy nie przestaliście patrzeć na siebie, rozmawiać z sobą i uśmiechać się do siebie.


Dziękujemy Matko, dzięki za wszystko i na zawsze! Jednym sercem i jedną duszą dzisiaj tańczymy, mówimy, ogłaszamy, śpiewamy: „Dzięki Ojcze, za Matkę przez którą myślałeś o nas!”

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &