Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Mogi das Cruzes , Brazylia
Niedziela , 21 października 2018 r

Przepiękne święto!!! 21 lat naszej Wspólnoty tu w Mogi!
mogi21l 1Na spotkanie przybyli pomóc nam chłopcy z domu w Jau, którzy razem z braćmi z domu „Świętej Tereski”, pracowali na Misji aby przygotować święto. Przeżyliśmy piękno przygotowań: bieganie, napięcie, sprzątanie, życie które pędzi w każdym zakątku misji…… od najmniejszych do największych! Nawet Odete, nasza bardzo dobra przyjaciółka, wierna od początku naszej Misji, poświęciła się kompletnie razem z chłopcami i misjonarzami, żeby przygotować jedzenie dla wszystkich osób , które miały przyjechać z bliska i z daleka. Przechodząc przez kuchnie czuć było charyzmat Matki Elviry, widząc wiele uśmiechu i czystość , mimo że było dużo pracy!

Spotkanie zaczęło się w sobotę od dnia rekolekcji dla rodziców chłopaków z Brazylii i
mogi21l 2Paragwaju , którzy są w naszych domach. Poza momentami katechez i podzielenia, „sercem” rekolekcji była modlitwa Różańcowa, Msza Św. i Adoracja Eucharystyczna. Wieczorem, na początku adoracji wspólnotowej, było wzruszające spotkanie rodziców z dziećmi: ile mocnych uścisków i łez przebaczenia. W tej atmosferze wszedł Najśw. Sakrament i przeżyliśmy wspólnie dotykające momenty modlitwy, w których Jezus przeszedł blisko nas , żeby błogosławić, uzdrawiać i przytulać chłopaków, misjonarzy i rodziny , które dziś żyją w nadziei lepszego życia.

W niedzielę poprosiliśmy Maryję w Modlitwie różańcowej , abyśmy mogli pięknie przeżyć to święto. Msza Św. była sposobem na rozpoczęcie naszego spotkania od Jezusa. mogi21l 3Odprawiał ją ks. Eugenio, razem z ks. Massimo i ks. Zbigniewem, dobrym przyjacielem Wspólnoty, który pochodzi z Polski. W kazaniu ks. Eugenio podkreślał jak ważne jest być misjonarzami tam gdzie jesteśmy. Nie trzeba jechać daleko , opuszczać własnego domu, pracy i przyjaciół! Zaprosił potem wszystkich obecnych przyjaciół i rodziców , aby zakochali się we wspólnocie, gdyż jest ona dziełem Bożym!

Po Mszy Św. zjedliśmy wspólny obiad: był to piękny rodzinny moment. Po południu było wystawione przedstawienie „Z ciemności do światła”, przygotowane przez chłopców i misjonarzy.

Byliśmy bardzo dotknięci filmikami , które były nam pokazane podczas przedstawienia, dotyczące życia wspólnotowego: praca, opatrzność, przyjaźń, spotkania między chłopakami i rodzicami i wreszcie Matka Elvira. Te filmy pomogły nam wejść jeszcze głębiej w to co byłomogi21l 4 prezentowane na scenie. Było widać , że chłopcy przeżywali w przedstawieniu własną historię, jak np. chłopak, który brał udział w „Synu Marnotrawnym”, przeżył ponownie emocje i objęcie z rodzicami z dnia poprzedniego. Zakończyliśmy dzień prostą modlitwą do Jezusa i Maryi „Naszej Pani Objawionej”, aby prowadzili i błogosławili nam wszystkim.

Dziękujemy Bogu za te szczególne dni: dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli, którzy byli narzędziami w rękach Boga, będąc dla nas opatrznością i pozwalając nam przeżyć dwa piękne dni wspólnotowe. Dziękujemy Matce Elvirze , że dzisiaj nawet na filmach przyniosła nam wszystkim uśmiech!
         Pozdrowienia z Brazylii od misyjnej rodziny z Mogi! 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

EWANGELIZACJA

WIZYTY

848530
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
3
4135
4135

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.