Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

PPT19 5Tarnów – Częstochowa
17-25 Wrzesień 2019

Sierpień w polskich domach Cenacolo zawsze jest czasem wyjątkowych przygotowań do Pieszej Pielgrzymki. W tym roku znowu otrzymaliśmy ten dar, PPT19 7aby się wybrać na pielgrzymi szlak z PP Tarnowską, w naszej ulubionej grupie 21 do Matki Jasnogórskiej. Były to dni przepełnione modlitwą, radością, przyjaźnią, poświęceniem i służbą.
Dzień przed rozpoczęciem wędrówki przyjechali nasi braci z domów we Włoszech, Chorwacji, Słowacji i Austrii razem z ks. Marco. Cieszyliśmy się wspólnie, ponieważ było między nimi kilku braci konsekrowanych oraz misjonarzy, którzy przyjechali, aby zawierzyć Matce Jasnogórskiej swój powrót do krajów misyjnych.PPT19 6  Skład był naprawdę międzynarodowy: Włosi, Chorwaci, Słowacy i Polacy stanowili większość, ale było też między nami kilka osób z: Meksyku, Argentyny, Salwadoru, Brazylii, Peru, Stanów Zjednoczonych i Niemiec – odczuwaliśmy piękno Kościoła który nas jednoczy i pozwala, aby to w czym się różnimy wzajemnie nas wzbogacało.
Codziennie mogliśmy przeżywać dni przepełnione modlitwą: najważniejszym punktem dnia była Msza Święta, codziennie umacniało nas Słowo Boże – w tym roku była to Księga Apokalipsy Św. Jana Apostoła – która otwierała nam myślenie na to jak dzisiaj odpowiedzieć na wyzwania czasów w których żyjemy. PPT19 1Nie brakowało także modlitwy różańcowej, Koronki, Drogi Krzyżowej i oczywiście codziennych konferencji. Dzięki obecności mnóstwa kapłanów w naszej grupie: ks. Szczepana, ks. Sebastiana, ks. Jakuba, ks. Zbigniewa, ks. Janusza oraz naszego ks. Marco – każdy mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty a także z możliwości porozmawiania z kapłanami o rzeczach osobistych.
PPT19 3W tym roku byli też z nami tata Mariusz i tata Daniel, którzy razem z Mateuszem i Karolem pomagali w przygotowaniu posiłków i namiotów. Dziękujemy za ich otwarte serce i gotowość do służby o każdej porze dnia i nocy. Pielgrzymi z naszej grupy bardzo dobrze nas przyjęli i odczuwaliśmy przyjaźń i braterstwo jakie nawiązuje się między nami przez te wszystkie lata: nawet różnica językowa i wiekowa nie jest istotna kiedy Duch Święty nas jednoczy w Chrystusowym Kościele.
Temat tego roku, “Parafia Wspólnotą uczniów Chrystusa” był bardzo potrzebny dlaPPT19 2 każdego, właśnie po to, by dostrzegać piękno wspólnoty Kościoła i rozeznać to co możemy przeżywać lepiej w naszych wspólnotach parafialnych oraz w naszych domach wspólnotowych.
Kaznodzieja tegorocznej pielgrzymki, J.E. ks. biskup Stanisław Salaterski umacniał nas swoim słowem i ukazywał to co jest istotne dla uczniów Chrystusa w dzisiejszych czasach. Te dziewięć dni na pielgrzymim szlaku były dla nas prawdziwymi rekolekcjami w drodze: owoce pielgrzymki będziemy zbierać jeszcze długi czas…
PPT19 8Ostatniego dnia, poprzez połączenie internetowe mogliśmy porozmawiać z o.Stefano i z Siostrami Misjonarkami Zmartwychwstania… Było to pięknie i wzruszające ponieważ przez wszystkie dni wędrówki w naszych sercach pierwszą intencją było zdrowie naszej Matki Elviry: teraz łącząc się z osobami, które są w tym czasie najbliżej niej to jakby rozmawiać z nią samą…  . Był to moment modlitwy i jedności, a szczególnie chwila, kiedy nasz ojciec Stefano przemówił do nas i powiedział mocne słowa o tym jak Czarna Madonna czeka na każdego z nas i poprosił o to abyśmy zawierzyli całą naszą wspólnotę jej matczynej opiece.
Dziękujemy Opatrzności Bożej, ponieważ w dniach wędrówki mieliśmy wszystko PPT19 9czego nam było potrzeba w sensie materialnym, a także duchowym, dziękujemy za dar obecności kapłanów w naszej grupie.
Dziękujemy wszystkim siostrom i braciom z naszej grupy za ten wspaniały czas, za ich miłość i dobroć jaką nam okazują. Dziękujemy tobie Matko Elviro ponieważ bez ciebie, twojej wiary i zaufania do nas nigdy nie bylibyśmy gotowi poświęcić się i wybierać to co trudne i wymagające dla nas. Dziękujemy Tobie Matko Jasnogórska, ponieważ już przez tyle lat zapraszasz nas do Twojego tronu i wstawiasz się u Twojego Syna Jezusa za naszą Wspólnotą Cenacolo!!!

         

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

EWANGELIZACJA

WIZYTY

821962
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
515
2572
7836

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.