Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO


„Jezus ukazał się Jedenastu i rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”.
                                      (Mk 16,15)

aljap2Aljmaš, 01 czerwca 2019 r.
W sobotę 1 czerwca z wstawiennictwem NMP Ucieczce Grzesznych, patronkom Sanktuarium w tej miastowości, pobłogosławiliśmy długo oczekiwany dom Wspólnoty w Aljmaš. Dwunastu młodym ludziom, którzy przebywali w Aljmaš przez trzy tygodnie, dodano grupę z Vrbovca, aby pomóc w organizacji. Dzięki temu mieliśmy okazję połączyć się na modlitwie i przeżyć razem ten wyjątkowy dzień.
aljap1Uroczystą Mszę Św. w Sanktuarium odprawił Ordynariusz Archidiecezji Đakovo-Osijek J.E. ks. bp. Đuro Hranić. Dziesięciu kapłanów koncelebrowało, w tym miejscowy proboszcz, ks. Ante Markić, nasz ks. Ivan oraz ks. Michel i ks. Marco którzy przylecieli z Saluzzo. Przyłączyło się do nas wielu gości z różnych części Europy: wielu rodziców z Chorwacji, Wojwodiny, Bośni i Hercegowiny, Węgier, a także z Kosowa.
Pierwszego wieczoru towarzyszyli nam przyjaciele Cenacolo, chór dzieci z parafii w Osijeku, chór WSD z Đakovo, siostry Służebniczki Maryi z Osijeku i siostry Świętego Krzyża. Po Mszy, pomimo deszczu, który nieustannie padał, z pieśnią i radością w naszych sercach, poszliśmy w procesji, prowadząc Jezusa w Najświętszym Sakramencie do naszego nowego domu. Rzeczywiście, szczególnym momentem było umieszczenie Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy, która jak powiedział ks. bp. Đuro jest sercem domu. Razem z naszymi rodzicami i przyjaciółmi ze Wspólnoty modliliśmy się dla chłopców, którzy otrzymali zaufanie aby postawić „fundamenty” tego domu. W życiu każdego z nas dzięki obecności Maryi wszystko jest możliwe i wiemy że nasz Pan przygotował mnóstwo niespodzianek dla każdego. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym cudownym dniu, ale także tym, którzy wspierają nas w modlitwie i w ten sposób pomagają temu dziełu Ducha Świętego.

 

GALERIA ZDJĘĆ 


WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

808107
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
505
3666
7698

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.