Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Dom Maria Auxiliadora” - Catù - Salvador de Bahia
Niedziela, 26 maja 2019 r

Święto miało się odbyć w niedzielę 26 maja, ale dla nas zaczęło się we wtorek 21-go, wraz z przybyciem ks. Eugenio i chłopców z misji „Nossa Senhora da Ternura” i bractwa „S. Teresina” w Mogi das Cruzes w Sao Paolo, którzy przynieśli radość i entuzjazm. Miło było zobaczyć, jak biegają i pracują z uśmiechem, z wielką chęcią oddania siebie i dawania z siebie wszystkiego.bahia16-07 W święto było tak wiele chwil modlitwy, a najgłębsze chwile, które przeżyliśmy miały miejsce w sobotę na początku Mszy Św. Ks.Eugenio w homilii zainspirowanej przez Ducha Świętego mądrze rozpracował wszystkie czytania z tygodnia, podkreślając, jak ważnym jest, rozważanie Słowa Bożego, ponieważ do zmiany potrzebna jest znajomość nauk Ewangelii, trzymanie ich w naszych sercach i wprowadzanie ich w życie. Tego wieczoru mieliśmy piękną adorację z intensywnymi chwilami modlitwy, prosząc Ducha Świętego, aby pobłogosławił wszystkich ludzi, którzy przyjdą na święto, aby wszyscy obecni mogli otworzyć serca na miłość i Miłosierdzie Boże i powrócić do swoich przemienionych i bogatszych w wartości domów.
W niedzielę rano już około 9.00 przybywają pierwsi przyjaciele z Catu, Pojuca, Salvador, Terranova i Jauá. Miło było ich powitać i zobaczyć ich radość po przebyciu długiej i wyboistej drogi, którą pokonali, aby dotrzeć do naszego domu misijnego w środku lasu, wśród drzew kokosowych i mango o pięknej szmaragdowej zieleni z liśćmi oświetlonymi przez słońce i rajskim błękitnym niebem.bahia16-06 Około 10.30 wszyscy w miejscu „quadra” wybranym na modlitwę Różańca Świętego. Przy wejściu witają nas wizerunki dwóch osób, które rozpoczęły Misję: Maryja i Matka Elvira. Przestrzeń jest duża, a ołtarz z figurą NMP Wspomożycielki, opiekunki Misji, ozdobiony jest mnóstwem kwiatów i wieloma zdjęciami dzieci i misjonarzy, którzy przeszli przez te 16 lat życia. Goacchino podziękował Matce Bożej za całą Opatrzność otrzymaną w tych latach, za Matkę Elvirę i siostrę Irmę Dolores, które towarzyszyły nam, prowadziły i wspierały we wczesnych latach. Szesnaście lat życia, dawania, przyjmowania zranionych i odrodzonych dzieci, misjonarzy kierowanych przez Ducha Bożego, z Nim wszystko jest możliwe, wystarczy jedno z naszych małych „tak”, a On uczyni wielkie rzeczy.

To dzięki „TAK” Matki Elwiry możemy kontemplować cuda i cuda, których Bóg dokonał w nas i dla nas. Z Różańcem Świętym animowanym przez dzieci, młodzież i chór dziękowaliśmy Maryi, naszej wspaniałej przyjaciółce i opiekunce, towarzyszce i przewodniczce naszego życia.
O 11.30 odbyła się Msza Święta. „Quadra” była pełna, ale wszystko odbywa się w klimacie skupienia i modlitwy. Również tutaj ks. Eugenio powtórzył potrzebę dzisiejszego świata, który potrzebuje prawdziwych chrześcijan, którzy są radośni i którzy znają Słowo Boże, zachowują je w bahia16-03swoich sercach, wypełniają je i wprowadzają w życie. Po Komunii świętej przeżyliśmy głęboki moment podziękowania dzięki muzyce chóru. Podczas obiadu, chwili przyjaźni, zjednoczenia, radości, dzielenia się, jedliśmy tak wiele dobrych i pysznych potraw, które Opatrzność zawsze nam przynosi w takich sytuacjach. Pod koniec obiadu, jeden z przyjaciół domu gra i śpiewa bahijskie piosenki, co sprawia wszystkim radość.
Około 15.00 spotykamy się, aby modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie mamy kilka świadectw, prawdziwych, głębokich, dotykających, nastolatków i dzieci, tak, to właśnie oni są prawdziwymi bohaterami. Ich podziękowania wspólnocie wypełniają nasze serca , najbardziej dotyka ich poczucie bycia kochanym i to jak mówią, że wspólnota jest ich domem. Nastolatki, pokonując strach, tańczą z uśmiechem, harmonijnymi i lekkimi krokami, w rytm muzyki.
Adoracja przed Najświętszym Sakramentem była przeżywana żywo i głęboko.
Wszyscy zebraliśmy się wokół ołtarza bardzo blisko Jezusa w Eucharystii, aby dać mu nasze pragnienia, nasze oczekiwania, nasze trudności. Kto wie, ilu z naszych dzieci i młodzieży prosiło o znalezienie rodziców, matek lub ojców, których nigdy nie znali. Ufamy !!! Z pewnością zostaną wysłuchani, nikt nie jest rozczarowany, ponieważ Jezus chce szczęścia wszystkich.

Ks. Eugenio poprosił następnie dom po domu przed Najświętszy Sakrament. To był bardzo mocny
bahia16-02moment, kiedy dorośli modlili się za dzieci i odwrotnie. Tak więc rodzina Gioachina i Antonii z eksami i wreszcie my, siostry, modliliśmy się za wszystkich, ponieważ serce osób poświęconych jest uniwersalne. To było poruszające, zobaczyć, jak wielu eksów przyszło na święto, chętnie spędzając ten dzień w rodzinie. Widząc ich, obejmując ich i widząc, że wielu ma pracę, mają się dobrze, mają dzieci, napełniło nasze serca radością. Na pożegnanie między uściskami i podziękowaniami wszyscy powiedzieli, że znaleźli miejsce spokoju, w którym ludzie, mali i wielcy, żyją w miłości, a to potwierdziło nam, że to miejsce zostało wybrane przez Ducha Świętego.

Dziękujemy Matce Elvirze, która nauczyła nas, że prawdziwą ucztą jest ta, w której spotykamy się z Jezusem, która sprawia, że ​​pokonujemy wszelkie zmęczenie i każdy strach, oddając się innym.
                                                                    Wasze dzieci z Bahia

 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

EWANGELIZACJA

WIZYTY

886909
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
361
3778
10208

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.