Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Spotkanie Służących z Miłości
Saluzzo 19 – 25 Marzec 2019

SPA 19

 

Od Uroczystości Świętego Józefa, 19 marca, do Zwiastowania 25 marca, znajdowaliśmy się na spotkaniu „Służący z Miłości” na wzgórzu Saluzzo, my – chłopaki, którzy już od kilku lat żyjemy we Wspólnocie.
To były intensywne dni, w których zatrzymaliśmy się by rozważać i modlić się za odpowiedź, którąSPA 19 2 dajemy na propozycje Wspólnoty. Każdego dnia otrzymywaliśmy inny punkt do przemyśleń, związany z osobistą odpowiedzialnością w wyrażaniu „Oto Jestem”. Pierwszy dzień, rozpoczęliśmy z medytacją nad „Oto jestem - dla życia”, dla mojego życia, dla szacunku, w trosce o jego godność.
Także katechezy naszych kapłanów, cisza i modlitwa różańcowa, tworzyły warunki by spojrzeć we własne wnętrze prostolinijnie patrząc na kroki uczynione i te, które są do zrobienia!
Od tych pierwszych kroków poczynionych wspólnie w Święto Świętego Józefa, zwieńczone procesją wraz z jego obrazem (który następnie przez cały czas spotkania obecny był w kaplicy adoracji), zaczęliśmy podróż, od „Oto jestem” – dla życia, zmierzyliśmy się z „Oto jestem” – dla prawdy, modlitwy i wreszcie dla przyjaźni i pracy.
SPA 19 3W miarę jak mijały dni i dojrzewaliśmy w ciszy i modlitwie pojawiało się czystsze spojrzenie na nas samych, na naszą drogę i na możliwości, które to spotkanie nam ukazywało. Spontanicznie rodziło się pragnienie by otworzyć się na Boga - w Sakramencie Pojednania – z tym co przeżywamy. Był czas by przekazać z dojrzałością i determinacją upadki i pragnienia, lęki i walki, światło i mroki, które kapłani otrzymali z naszych ust, by otworzyć drzwi na Boże Miłosierdzie, którego w tych dniach w ogóle nie brakowało!
To było znamienne zjednoczenie się w Saluzzo w Domu Macierzystym, w źródle charyzmatu Wspólnoty. Ta intuicja została odpłacona wielkim pokojem i jednością między nami.SPA 19 4 Było nas ponad 150 chłopaków ale od razu poczuliśmy się jak jedna grupa. To była z pewnością wielka radość dla Matki Elviry, która miała możliwość raz jeszcze poczuć nas blisko siebie, którzy jesteśmy bliscy sobie nawzajem w drodze.
Jako zwieńczenie spotkania, jako jasny znak przynależności, właśnie 25 marca, w ostatni dzień rekolekcji i Uroczystość Zwiastowania, wyruszyliśmy jako pielgrzymi do Świętego Domu Loreto, by spotkać się z Maryją, wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem.
Wcześnie rano zajęliśmy miejsce blisko wejścia do bazyliki, i po Mszy Świętej mieliśmy radość widzieć go z bliska, kiedy przemawiał do wszystkich. Dwóch z nas natomiast miało możliwość pozdrowić go osobiście i prosić o błogosławieństwo i modlitwę dla Matki Elviry, którą darzy szczerym uczuciem.
Dziękujemy Maryjo, Dziękujemy Matko Elviro, za tą drogę, w której im dalej idziemy naprzód tym bardziej otwiera się droga pełna wyzwań i możliwości by czynić i żyć dobrem!!!

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

808077
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
475
3636
7668

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.