Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Lib 7 01Misja Świętej Józefiny Bakhita, Liberia

„Abym mogła zlecieć w dół, do mojego ludu, by wszystkim głosić Twą dobroć”
                                                                     (św. Bakhita)

Najdroższa Matko Elviro i wszyscy najdrożsi,
w Niedzielę 17 Lutego świętowaliśmy siódmą rocznicę naszej misji. Dziękujemy Bogu za te lata zmartwychwstania, radości i wzrostów tu na Liberyjskiej ziemi i za przywilej, że możemy żyć w Sanktuarium „Królowej Pokoju”, której obecność i opiekę czujemy.Lib 7 02
By odprawić Mszę Świętą przybył J.E. Dagoberto Campos Salas, Nuncjusz Apostolski w Liberii, jego wizyta była dla nas wielką radością i zaszczytem. Podczas homilii Nuncjusz zdumiał nas prostymi słowami, które dotknęły naszych serc i serc naszych dzieci. Monsignor Dagoberto przypomniał na, że we Mszy i w Ewangelii Jezus przychodzi zawsze przynosząc Dobrą Nowiną: Że nas kocha i że jesteśmy ważni; kiedy modlimy się, Jezus wypełnia nas Swoją Miłością i prosi nas byśmy się nią dzielili darując ją bliźnim.
Po Mszy Świętej, niektóre z naszych dzieci przedstawiły epizod z Ewangelii, gdzie Jezus ukazuje się zmartwychwstały swoim apostołom i, po cudownym połowie, pyta po trzykroć Piotra: “Miłujesz mnie?”. Nuncjusz patrzył z uśmiechem, zdumiony, był to moment prosty ale poruszający.
Po grupowym zdjęciu, wszyscy przeszliśmy do jadalni „wujków”, na dobry obiad. Dla Ks. bp. Dagoberto będącego Kostarykańczykiem chcieliśmy przygotować świeżą rybę, ale również lasagne i dobry deser. Przy okazji jeden z naszych misjonarzy przygotował krótki filmik, z fotografiami i ujęciami wideo z tych lat drogi w Liberii, i tak, po obiedzie, mogliśmy ustalić jak urosły dzieci i jak wzrosła misja.Zanim pożegnaliśmy Monsignor Lib 7 03Dagoberto, przekazaliśmy mu mały prezent śpiewając mu „Tante Grazie” w typowym „Cenacolo stylu”. Na jednym z prezentów był wizerunek św. Bakhity i on patrząc na nią szczęśliwy powiedział do nas: „Oh! Dobrze znam tą świętą! Pomyślcie sobie, że pierwszym krajem, w którym pracowałem jako Nuncjusz Apostolski był właśnie Sudan!”.
Dziękujemy św. Bakhito, że zechciałaś posłać nam Monsignora Dagoberto by świętować siedmiolecie naszej misji.
Dziękujemy Matko Elviro za twoją odwagę, bo gdy Ojciec Adrian zaprosił nas do rozpoczęcia tej przygody tutaj w Liberii, nie bałaś się powiedzieć „Tak”.
Dziękujemy wam wszystkim za waszą przyjaźń i za wasze modlitwy: proście dla nas wszystkich o dar zdrowia i abyśmy byli zdolni kochać i wychowywać naszych chłopców i dziewczynki, według Serca Jezusowego i z czułością i mądrością Naszej Matki Maryi.
Zanosimy was wszystkich do Sanktuarium „Królowej Pokoju” i zawierzamy Jej wasze intencje.
Kochamy was bardzo !!!
                                                                     Wasza Liberyjska Rodzina

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

793042
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
482
3797
7874

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.