Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Meksyk, 18 Luty 2019

Chcemy podzielić się z wami dniami minionymi razem z ks. Massimo i ks. Eugenio! Michela i Roberto pojechali mex19 01do miasta Meksyk żeby ich przywieźć i korzystając z bliskości Villa, Sanktuarium, gdzie czci się Virgen di Guadalupe, pobłogosławili i zawierzyli Matczynemu Sercu Maryi współprzewodnicząc Mszy Świętej w Sanktuarium, ich przybycie i wszystko to co przeżyjemy w ciągu tygodnia. Na ich przybycie do misji, wujek Sebastian od razu stworzył radosną i przyjemną atmosferę, z różnymi typowymi pieśniami ludności meksykańskiej. Kolejne dni zostały wypełnione indywidualnym i grupowym dzieleniem się, spowiedziami, i każdego dnia przeżywaniem Mszy Świętej, przede wszystkim wśród wujków. Wszystkie te chwile doprowadziły nas do rozmyślania nad jednością między nami i nad jakością naszej służby dzieciom.
Sobota była dniem poświęconym przyjaciołom, rodzicom, i chłopakom ex ze Wspólnoty. Po przyjęciu nastąpiła modlitwa Różańca Świętego a później, Msza Święta odprawiona i animowana przez ks. Massimo. Wieczorem miał miejsce historyczny taniec „Maski” z udziałem wujka Roberto, Sebastiana i niektórymi dziećmi. Od razu po tym zostało przedstawione nagranie wideo „Nulla è impossibile a Dio” (Dla Boga nie ma nic niemożliwego).
Wszystko pozwoliło nam, by każdy kto jeszcze nas nie zna, mógł przybliżyć się do naszej rzeczywistości i w czasie kolacji, mogliśmy podzielić się z naszymi przyjaciółmi i gośćmi w różnych chwilach tym co nasza mex19 02Wspólnota daruje nam każdego dnia. Mieliśmy też okazję świętować urodziny Wiktora, jednego z naszych dzieci, już dorosłego, który wyszedł a jest wciąż przywiązany do nas. Rzecz, która trochę dotknęła wszystkich to opatrzność, której wieczorem nie zabrakło! Przybycie pewnej deputowanej zaproszonej na to wydarzenie przez jednego z naszych chłopaków, otwarło wiele drzwi dla wszystkich nas: od fizjoterapii dla cioci Annamarii, po wsparcie ekonomiczne dla naszych chłopaków ze szkoły specjalnej… a nawet do propozycji ze strony pewnej pary by przeprowadzić spektakle z udziałem klaunów dla naszych dzieci i wiele innych propozycji, które napełniły nasze serca wdzięcznością! To niewiarygodne jak, pomimo, że Matka Elvira nie przechadza się już po naszych misjach, jej dzieło wciąż dotyka serc i wrażliwość wielu osób.
W niedzielę mieliśmy jeszcze wspólny moment z włoskim obiadem… z pizzami przygotowanymi przez Annamarię, Sarę i ks. Eugenio… ku radości wszystkich! Chwile przyjaźni i ojcowskiej miłości przeżyte razem z księżmi były i od razu to odczuliśmy korzyścią, najpierw dla nas misjonarzy a w konsekwencji dla naszych dzieci, które pozwoliły nam to zrozumieć na wiele sposobów.
Dziękujemy ks. Massimo i ks. Eugenio za waszą niestrudzoną i hojną służbę… i dzięki, dzięki, dzięki Matko Elviro! I niech Virgen di Guadalupe was błogosławi!
                                                                                      Misja w Meksyku

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

793049
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
489
3804
7881

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.