Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Arrod19 2Pilar, Argentyna
9 - 10 lutego 2019 r

Wspólnota w Argentynie rośnie nie tylko w liczbie naszych domów, ale także w innych inicjatywach, takich jak nowe działania i spotkania. Niedawno zorganizowano rekolekcje dla wszystkich, którzy aktywnie współpracują w Kolokwiach i Grupach Rodziców. Jesteśmy zjednoczeni z odpowiedzialnymi w prowincjach
Arrod19 1Argentyny i Paragwaju (San Luis, Catamarca, Chubut i Buenos Aires), aby pogłębiać charyzmat Wspólnoty i aby widzieć „praktyczne kroki” do naśladowania, ale przede wszystkim było to spotkanie modlitewne, jeden z filarów Wspólnoty.
W sobotę rano rozpoczęło się spotkanie i po ciepłym powitaniu udaliśmy się do kaplicy na chwilę Adoracji Eucharystycznej prowadzonej przez o. Diego i naszych ks. Massimo i ks. Eugenio. Przeczytaliśmy i udostępniliśmy fragment z książki "Przytulenie" Matki Elviry: "Życie musi czuć się wyczekiwane, aby czuć się kochanym". Jest to dokładnie coś, co dotyczy rodziców i dzieci, którym proponujemy podążać tą drogą.
Po obiedzie, i miłej służbie młodzieży ze Wspólnoty oraz Koronce do Miłosierdzia Bożego, wróciliśmy do kaplicy, aby wysłuchać Don Eugenio, który wyjaśnił nam, jak przeżywać kolokwia oraz jak przekazać filary i charyzmat Wspólnoty, tym którzy pukają do naszych drzwi: miłość, praca, modlitwa i przyjaźń. Później Arrod19 3odpowiedzialni opowiedzieli jak przeżywają „radości i cierpienia” w ich bractwach.
Msza Święta była najważniejszą chwilą dnia. W swojej homilii o. Diego powiedział nam, że nasze życie było bolesne, ale gdy spotkał wspólnotę, spotkał Jezusa; Matka Elwira ofiarowała nam drogę nawrócenia w prawdzie, i tą moc którą otrzymujemy musimy przekazać innym. Po obiedzie widzieliśmy piękne i poruszający film Matki Elviry, która dzisiaj żyje z siostrami, które się nią opiekują, trwającymi w modlitwie, pracy i przyjaźni.
Niedziela rozpoczyna się modlitwą Różańca Świętego oraz słowami w kaplicy ks. Eugenio i ks. Massimo, które pogłębiają temat prowadzenia kolokwia i pomocy rodzicom, którzy rozpoczynają drogę wspólnotową. Przeczytaliśmy również tekst katechezy Ojca Stefano: "Kolokwia są miejscem nadziei i wiary, do którego przychodzimy z pokorą aby się uczyć".
Dziękujemy Bogu, w szczególności za to, że jest częścią Wspólnoty Cenacolo.
Dziękujemy Matce Elvirze, która od razu nauczyła się od młodych ludzi, że rodzice potrzebują tej samej ścieżki, co ich dzieci!
Dzięki Mamo! Powierzamy Matce Bożej rozwój Wspólnoty tutaj, na argentyńskiej ziemi.

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

753277
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
431
3528
9137

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.