Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Pan19 219-23 Lutego 2019 r.
„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”

                                                                   (Łk 1, 26-38)

Pan19 3Droga Matko Elviro, Ojcze Stefano i cała reszto, z wielką radością i wdzięcznością w sercuPan19 dzielimy się z wami całym dobrem jakie otrzymaliśmy podczas ŚDM w Panamie.
Od pierwszych dni wszystko było prowadzone przez Ducha Św. i Maryję. Byliśmy gośćmi w domu Elsy dobrej przyjaciółki Wspólnoty, która żyje w Panamie i kilku jej przyjaciół. Miejscowi byli dla nas prawdziwą „szkołą życia”, zaczynając od Elsy od jej przyjęcia i hojności.
Ludzie na ulicach ich pozdrawiali, policja pomagała we wszystkim, nawet kierowcy autobusów, zatrzymując się i pytając jaki jest właściwy dla nas autobus, każdy dzień jest niespodzianką. Kiedy musieliśmy dotrzeć na jakieś miejsce wystarczyło pytać o drogę jakąkolwiek osobę, a ona odpowiadała: „Chodźcie zaprowadzę was”. Pan19 4Zawsze gotowi zostawić wszystko i nas prowadzić byli to dla nas anielscy przewodnicy, dziękujemy za nich, byli dla nas wielkim zaskoczeniem.
Szliśmy dużo, modląc się tańcząc i śpiewając….. nasi muzycy z U.S.A., spisywali się świetnie grając na gitarach i bębnie!!! Było mocnym doświadczeniem przyjęcie Papieża wśród tylu różnych kolorów, flag, muzyki i młodzieży z całego świata, móc przeżyć Drogę Krzyżową, spowiedzi i przesłania Papieża i Biskupa, który zachęcał: „Zdenerwujcie trochę dorosłych i nie pozwólcie im żyć zbyt wygodnie.”

Najmocniejszym momentem było czuwanie nocne na polu Jana Pawła II, zaczynając od Adoracji Eucharystycznej, pełnej głębokich intencji, piosenek i świadectw życia, Różaniec we wszystkich językach  świata i nocna procesja z Matką Boską Fatimską!!!Pan19 6 Dla nas ten wieczór był bardzo „wspólnotowy”, wszystko opowiadało o Maryi i Jezusie, święto, muzyka modlitwa i świadectwa!Zanieśliśmy was wszystkich w modlitwach!
Ojciec Święty w noc czuwania, przypomniał, że Maryja była kobietą, która miała największy wpływ na całą historię, była tą , która nie zatrzymała się i nie powiedziała : „Poczekamy i zobaczymy co się stanie?”, nie kupiła ubezpieczenia na życie, powiedziała „TAK”, ryzykując wszystko, angażując się kompletnie, jej jedyną gwarancją było to ,że miała wypełnić obietnicę…. A my…. Zapytał Papież „Czujemy się tymi, którzy spełniają obietnicę?”
Pan19 10
Możemy powiedzieć, że widzieliśmy to samo w życiu naszej Matki Elviry, bez strachu i bez pewności, NIE WSZYSTKO JASNE, dlatego jest silna i dlatego jest „Bożym wpływem” w naszym życiu i w życiu wielu!!!!!!
Słowa Ojca Świętego wciąż rozbrzmiewają w naszych sercach, Na Mszy Św. powiedział do nas te zaproszenie: „Jesteście młodymi DZIŚ, teraz, nie jutro, nie wczoraj, ale dziś”, więc idźcie, idźcie dalej dzisiaj.
Mała grupka wspólnie z ks. Massimo, otrzymała łaskę przeżycia Mszy Św. centralnej dość blisko sceny i z równie bliska widzieliśmy jak przechodził Papież.Wszystkie te dni były bogate w przyjaźń, podzielenie , radość i ciągłe niespodzianki, w których największy udział brali Duch Św. i Maryja, oni dali nam dar jedności, i pragnienie przeżycia dobrze tego czasu i zostawienia miejsca Bogu w naszym życiu.Pan19 8
Na pewno było to niezapomniane przeżycie dla wszystkich, szczególnie dla najmłodszych i dla tych, którzy nie uczestniczyli wcześniej w światowych dniach młodzieży, widzieć wielu młodych, którzy szukają Boga i chcą dobrze żyć! Podczas drogi przechodziliśmy obok meczetu i nad bramą był napis : „Woda za darmo dla wszystkich uczestników ŚDM, ZAPRASZAMY!” było to niewiarygodne „ efekt dobra”, które jednoczy nawet różne religie! Ciągle się uczymy!
W ostatnich dniach, pojechaliśmy też do naszego domu na Kostaryce, chłopcy pięknie nas przyjęli i byli bardzo zadowoleni z naszego przyjazdu. Pan19 5Była to okazja, żeby opowiedzieć troszkę o misjach, o powołaniu, nasza młodzież też opowiedziała część swoich historii, był to bardzo bogaty moment. Przyjazd na Kostarykę był przyjazdem do domu, dlatego wieczorem przeżyliśmy piękną adorację, aby podziękować, za to , że jesteśmy tak wielką rodziną, która jest naszym domem!
Dziękujemy bardzo Elsie i innym przyjaciołom, rodzicom ,którzy byli bardzo dobrzy w tych dniach!!!!! Dziękujemy wszystkim z całego serca!
Modlimy się razem, aby wielu młodych mogło odpowiedzieć jak Maryja: „Niech mi się stanie według słowa Twego”, abyśmy mogli doświadczać Zmartwychwstałego, który żyje w nas!!!!!
Dziękujemy nieskończenie Matce Elvirze, o. Stefano i całej Wspólnocie za ten dar!

                                              Siostra Marica i cała rodzina z Peru

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

753250
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
404
3501
9110

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.