Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

D820572F-1B22-4D57-9ED8-EE43FBB3BA2A

Adwent 2019

Rozpoczął  się Adwent, czas liturgiczny, który przygotowuje nas do Bożego Narodzenia i zachęca do spojrzenia w górę i otwarcia naszych serc na przyjęcie Jezusa.

Jak przypomina nam papież Franciszek:

„W Adwencie żyjemy nie tylko w oczekiwaniu na Boże Narodzenie; jesteśmy również zaproszeni do przebudzenia, oczekiwania na chwalebny powrót Chrystusa - kiedy pod koniec czasu wróci -, przygotowując się do ostatecznego spotkania z Nim dzięki spójnym i odważnym decyzją. Pamiętamy że w Boże Narodzenie oczekujemy chwalebnego powrotu Chrystusa, a także jako nasze osobiste spotkanie: dzień, w którym Pan nas wezwie. W ciągu tych czterech tygodni jesteśmy wezwani do odejścia nawyków wygodnego stylu życia, nowej  nadzieji i karmienie marzeń nowej przyszłości ”

Słowo Boże uwypukla kontrast między normalnym rozwojem rzeczy, codzienną rutyną a nagłym przyjściem Pana.

Horyzont naszego życia ...

Ojciec Święty podkreślił, jak związek z Bogiem, który nas odwiedza, nadaje każdemu gestowi sens wszystkiemu, co robimy lub żyjemy, innego światła, wartości symbolicznej.

„Z tej perspektywy jest także zaproszenie do trzeźwości, aby nie być zdominowanym przez rzeczy tego świata, przez rzeczy materialne. Jeśli wręcz przeciwnie, pozwalamy się przez nie uwarunkować, nie możemy dostrzec, że istnieje coś bardzo ważnego: nasze spotkanie z Panem, i to jest najważniejsze. To spotkanie. I codzienne rzeczy muszą mieć tą wizje! To spotkanie z Panem, który przychodzi po nas ”.

(Papież Franciszek - Anioł Pański, Pierwsza Niedziela Adwentu, 2016)

W kierunku Betlejem ze Świętą Rodziną

Adwent jest zatem jednym z wyjątkowych czasów, który daje nam mądrość liturgii, aby przygotować serce na przyjęcie Jezusa, ożywić naszą wiarę, poświęcić więcej miejsca na modlitwę i uczynić nasze chrześcijańskie świadectwo bardziej spójnym dzięki autentyczniejszej miłości ...

Święta Rodzina, w której urodził się Jezus, jest przykładem, który czyni wiele dobrego dla naszych rodzin, pomaga im stawać się coraz bardziej wspólnotami miłości i pojednania, miejscami, w których doświadczają czułości, wzajemnej pomocy, wzajemnego przebaczenia.

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

EWANGELIZACJA

WIZYTY

848533
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
6
4138
4138

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.