Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

CA82185A-EEF2-4337-A330-3876E9E0343C

Dom „Bożego Miłosierdzia”

Villa Rosa, Listopad 2019

Piszemy wam z Argentyny, żeby poinformować was o pierwszych krokach na tej ziemi. Na lotnisku czekały na nas już dziewczyny misjonarki z Ameryki Płd. i ks. Eugenio. Przyjęli nas radosną piosenką i jak dojechaliśmy do domu mogliśmy podziwiać jego piękno. W każdym miejscu można było zauważyć miłość i uwagę w małych rzeczach. Niczego nam nie brakowało, każda rzecz była przygotowana z wielką miłością. Od ogrodu przez ogródek z kwiatami do kuchni i pokojów. 5F275585-4C17-443A-BA0F-02C07423A417Czuliśmy ze strony wszystkich, że chcieli nas przyjąć z radością. W tych dniach staraliśmy się uporządkować wszystko i zacząć z pierwszymi pracami w domu, ale przede wszystkim starałyśmy się zbudować przyjaźń między nami, gdyż pochodzimy z różnych rodzin, narodowości i kultur. Kiedy zaczęłyśmy przygotowywać niedzielną uroczystość, było czuć między nami wiele jedności. Na święto przyjadą przyjaciele z Argentyny. Był to dla nas wielki dar, móc uczestniczyć codziennie we Mszy św. Odprawianej przez ks. Eugenio. Jego kazania pomagały nam rzucić się w codzienny rytm, nie bać się i rozpoznać w tym Boże powołanie. W niedzielę około 12:00 zaczęli przyjeżdżać pierwsi przyjaciele. Ks. Eugenio wraz z innymi zaprzyjaźnionymi  księżmi odprawili Mszę św. w Kaplicy. 4B4498DD-A195-40AD-885C-FE8F7C007446Było fajnie spędzić później trochę czasu z przyjaciółmi i móc ich zapoznać.
Zakończyliśmy dzień wspólnym różańcem chodzonym, dziękując Bogu. We wtorek, 5 Listopada otrzymaliśmy dar  odwiedzenia Sanktuarium w Lujan i innych domów dla mężczyzn. Było mocnym przeżyciem poznanie charyzmatu Cenacolo tu w Argentynie. Powierzyliśmy nasze intencje i nasze serca oraz serce Matki Elviry Naszej Pani z Lujan we Mszy św. odprawianej przez ks. Eugenio i o. Diego. 
Jesteśmy pełnie wdzięczności za wszystko co w tych dniach przeżyłyśmy i dostałyśmy. Teraz staramy się zacząć żyć naszym życiem wspólnotowym tu w Villa Rosa. 

Dziękujemy wszystkim, módlcie się za nas, za ten dom i za jego pierwsze kroki! Dziękujemy Matce Elvirze, która nauczyła nas ufać Bożej Opatrzności i Modlitwie, której dzisiaj dotykamy i którą czujemy.

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

EWANGELIZACJA

WIZYTY

886962
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
414
3831
10261

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.