Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

63E9CDF7-90B6-4607-A3C2-A4CA0DBC91CF

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny – Październik 2019

W 2019 roku mija 100 lat od ogłoszenia listu apostolskiego Maximum Illud papieża Benedykta XV, poprzez który Ojciec Święty pragnął na nowo rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego głoszenia Ewangelii. Aby uczcić tę rocznicę, a zarazem pobudzić Kościół, by z nową energią podejmował dzieło misyjnej i odpowiedzialność za misje w świecie, Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Temat Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego

Mottem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.

Jego obchody mają pomóc przede wszystkim w ponownym odkryciu wiary darmo otrzymanej jako dar w sakramencie Chrztu św. i płynącego z stąd wezwania do dzielenia się tym darem, ponieważ w chrzcie zawarte jest posłanie wyrażone przez Jezusa w nakazie paschalnym: jak Mnie posłał Ojciec, tak i ja was posyłam pełnych Ducha Świętego dla pojednania świata (Orędzie a Światowy Dzień Misyjny 2019)

Rozbudzanie świadomości misji ad gentes i kształtowanie za nią odpowiedzialności wino dokonywać się zarówno w wymiarze osobistym, jak i poprzez przekształcanie wspólnot Kościoła w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne.

Jak przeżyć Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Cztery wymiary, wskazane nam przez Papieża, aby intensywniej przeżyć przygotowania i Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny 2019 r.:

1. osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem – poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą i wspólnotową,

2. czerpanie ze świadectwa świętych, którzy ponieśli męczeńską śmierć na misjach,

3. pogłębianie formacji biblijnej, katechetycznej, duchowej i teologicznej dotyczącej misji ad gentes,

4. realizacja miłości w formie wspierania ogromnego dzieła misji ad gentes i chrześcijańskiej formacji w Kościołach będących w największej potrzebie.

Logo Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego

Jest to krzyż misyjny opasujący swymi ramionami kulę ziemską. Poszczególne kolory odwołują się do barw, które tradycyjnie symbolizują kontynenty: czerwony – Ameryka, zielony – Afryka, niebieski – Oceania, żółty – Azja, biały – Europa. Słowa „Ochrzczeni i Posłani”, które towarzyszą obrazowi, wskazują na dwa charakterystyczne elementy każdego chrześcijanina: chrzest i głoszenie – dar i zadanie (misję).

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

EWANGELIZACJA

WIZYTY

821975
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
528
2585
7849

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.