Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

assunta - banW dzień Uroczystości Wniebowzięcia NMP chłopcy i dziewczęta z domów wspólnotowych leżących blisko Saluzzo spotkali się, aby świętować 20 lat istnienia Domu Formacyjnego, gdzie żyje Matka Elvira i Siostry Misjonarki Zmartwychwstania. W duchu Wspólnoty Cenacolo w drodze do domu sióstr odmówiliśmy różaniec.
Na początku było przywitanie po którym były świadectwa, modlitwa i Msza święta. Wszystko to było bardzo piękne, proste i głęboko nas dotknęło.as1 Mogliśmy odczuć i doświadczyć opatrzności i hojności, które były znakiem zaufania i wiary w wole bożą. Dzisiaj jest to miejsce, gdzie żyje Matka Elvira razem z siostrami.
Podczas drogi powrotnej do Saluzzo był czas, aby rozważyć ten poranek i pomyśleć nad tym co Pan Bóg przez Wspólnotę ofiaruje nam każdego dnia. Popołudnie spędziliśmy w domu w Saluzzo rozgrywając turniej piłki nożnej pomiędzy chłopakami. Następnie z sercem pełnym radości wszyscy wrócili do swoich domów.
Dziękujemy Matce Elvirze za to, że przekazuje nam charyzmat wspólnoty poprzez siostry zakonne, księży i braci konsekrowanych.
as215-go sierpnia 1999r podczas uroczystości Wniebowzięcia Marii Panny siostry razem z Matką Elvirą przybyły do Envie, gdzie podczas Mszy Świętej wypowiedziały „tak“ , które zapoczątkowało ich drogę do życia konsekrowanego, gdzie Opatrzność przygotowała już dla nich miejsce- ex Villa Brema Farina.
Opatrzność zadbała okazując swoją miłością poprzez:
-chłopaków ze Wspólnoty, którzy ciężko pracowali przez te lata, żeby stworzyć odpowiednie warunki,   
- przyjaciół, którzy zadbali o potrzeby dnia codziennego,
- dziewczyny, które po przyjęciu mieszkały razem z siostrami,
- księży, którzy byli wielką opatrznością duchową.
Tym wszystkim wyżej wymienionym podziękowaliśmy podczas Mszy Świętej, którąas3 odprawił ojciec Stefano. Piękna słoneczna pogoda pozwoliła nam przeżyć cały ten dzień na świeżym powietrzu:
tańce, świadectwa sióstr, obiad, koronka i podziękowanie Matce Bożej.
Chcieliśmy odtworzyć poprzez wideo, świadectwo naszej Matki Elviry, jako akt wdzięczności za Jej „tak“ odważne i wierne do końca, które pozwoliło otwierać nowe domy, aby kontynuować jej dzieło miłosierdzia.
Dziękujemy Matko za pomoc w rozeznaniu naszego powołania do życia konsekrowanego poprzez Twoje otwarte serce.
Dzień zamykamy kolacją i pożegnaniem.
Dziękujemy Ci Jezu za to, że nas powołałeś!
Poprzez nasze codzienne „tak” i poprzez Twoją wierną miłość odnajdujemy radość w dawaniu naszego życia innym.

GALERIA ZDJĘĆ


 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

808090
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
488
3649
7681

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.