Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Ban Kopiowanie17 rocznica Domu św. Jana Pawła II
Jastrzębie Zdrój
22 Czerwca 2019
Jdd19 1 Kopiowanie
Tegoroczne spotkanie wypadło 22-go czerwca, w sobotę. Od wielu dni wkładaliśmy dużo
serca wprzygotowania do tego wydarzenia. Wewnątrz domu kończyliśmy remont łazienki, także dookoładomu było wiele do zrobienia i zależało nam aby wszędzie panował wzorowy porządek. Uroczystość Bożego Ciała świętowaliśmy razem z braćmi z Suszca, pod wieczór przyjechali bracia z Tarnowa i w tak silnej ekipie udało nam się w piątek ukończyć wszystkie niezbędne prace.
Tego dnia dojechali także bracia z Giezkowa i rozpoczęliśmy sobotni dzień radosną atmosferą spotkania się w tak wielkiej grupie. Na te 17-lecie domu, swoją obecność potwierdziło dużo osób, nie tylko rodziców, ale także „ex-ów” i przyjaciół domu. Spodziewaliśmy się zatem dużej frekwencji i nie zawiedliśmy się. Po godzinie 9-tej plac przed domem zaczął się zapełniać i godzinę później było już ponad stu gości.
Jdd19 3Rozpoczęliśmy nasze świętowanie od tradycyjnego różańca “spacerowego”, po którym spotkaliśmy się w kaplicy zewnętrznej na uroczystą Mszę św. W tym roku zaszczycił nas swoją obecnością J.E. ks. bp. Grzegorz Olszowski, ku naszej radości nie zabrakło także ks. Wacława i Siostry Marioli z Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Śląskich, wiernych przyjaciół naszego domu. Mszę świętą celebrował ks. biskup i w pięknej homilii odniósł się do treści sobotniej ewangelii oraz do działania Opatrzności Bożej w naszym życiu. Przy ołtarzu obok ks. Wacława koncelebrował tę Mszę św. ojciec Rafał, który w zeszłym miesiącu został wyświęcony na kapłana w zgromadzeniu Matki Bożej z La Salette i po błogosławieństwie księdza biskupa, udzielił nam wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego. Przed obiadem był jeszcze czas na śpiew i gesty, a potem udaliśmy się wszyscy na posiłek, w trakcie którego miała miejsce zabawna sytuacja, bowiem biskup sprawił nam prezent w postaci piłek do każdego rodzaju sportu i przez moment w jadalni zaroiło się od piłeczek pingpongowych po piłki do rugby tudzież koszykówki.
Jdd19 2 KopiowanieO godzinie trzeciej miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kiedy adoracja dobiegła końca powróciliśmy z gestami, a po nich wsłuchaliśmy się w świadectwa Szymona i Marcina. Pod koniec spotkania był czas na kawę i ciastko, a potem pożegnaliśmy się z rodzinami i przyjaciółmi. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie, także za każdą opatrzność duchową i materialną jaka tego dnia trafiła do naszego domu. Dziękujemy Wam za to że jesteście, że nas wspieracie i zapraszamy za rok na kolejne święto domu. Szczęść Boże!

 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

793015
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
455
3770
7847

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.