Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

„Daj twoim wiernym, którzy Ci ufają, Twoje święte dary”.

                                           (Z sekwencji do Ducha Świętego)
Pen19 bunner
9 czerwca 2019 r., Zesłanie Ducha Świętego
Jak co roku, na tę Uroczystość Pięćdziesiątnicy, Duch Święty obficie spłynął na naszą wspólnotę, a zwłaszcza na wszystkich konsekrowanych braci Wspólnoty Cenacolo i Siostry Misjonarki Zmartwychwstania. Ten rok był wyjątkowy, ponieważ Pan dał nam dar 5 nowicjuszek, które złożyły swoje pierwsze śluby i 6 sióstr, które na zawsze powiedziały swoje TAK.
Dni, które poprzedzały Zesłanie Ducha Świętego, zostały przez nas przeżyte, na modlitwie, aby przygotować się na przyjęcie obfitości darów Ducha Świętego.
Animacja dnia w Saluzzo pod namiotem, w oczekiwaniu na Mszę Św., została powierzona namPen19 2 siostrą z pomocą o. Stefano.
Powitanie rozpoczęło się o 10.00 śpiewem i tańcem, niemal w stylu Święta Życia.
Później o. Stefano, przed Różańcem i Adoracją Najświętszego Sakramentu, powiedział krótkie wprowadzenie mówiące o darze Uroczystości Ducha Św., mówiąc, że Jezus nie opuścił nas przed wstąpieniem do nieba, ale zostawił nam Ducha Świętego, którego możemy w każdej chwili wzywać. O. Stefano podziękował również za dar Sióstr Misjonarek Zmartwychwstania we Wspólnocie, ponieważ są one świadkami dla świata. W tym zagubionym świecie, który dąży do tak wielu bezwartościowych rzeczy, to właśnie my, dzięki naszemu życiu, możemy pokazać, że Bóg jest tam i że życie jest wielkim darem, którego nie należy marnować, lecz przeżywać w pełni.
Następnie wraz z naszymi kapłanami przyniósł Najświętszy Sakrament i odmówiliśmy różaniec św., a kiedy skończyliśmy, zaprosił różne “rzeczywistości” wspólnotowe aby uklęknąć koło ołtarza na którym był wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Najpierw wezwał chłopców i dziewczęta, którzy żyją we Wspólnocie, mówił o darze życia, o tym ile razy, niestety, marnowaliśmy go, gardziliśmy nim i dlatego poprosił nas o objęcie naszego życia i podziękowanie za ten wspaniały dar, który dał nam Bóg, ponieważ nas kocha, i myśli o nas od stworzenia świata. Pen19 1Następnie poprosił rodziny, aby przyszły na scenę, dziękując im za wybranie życia w rodzinie służąc wspólnocie. Później wezwał rodziców naszych chłopców i dziewcząt, naszych konsekrowanych braci i księża, potym siostry zakonne i na samym końcu rodziny z grupy „Przyjmowanie życia” którzy wybrali zaadoptować dzieci z naszych misji w krajach biednych.
Po adoracji odbył się obiad, a następnie o godzinie 15.00 program kotynuował Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie, my, siostry, rozpoczęłyśmy animację popołudnia, z naszymi tańcami, poprzedzonymi różnymi świadectwami niektórych nowicjuszek i sióstr, które mówiły o powołaniu, misji i życiu Matki Elviry.
Zakończyliśmy ten moment, filmem, który pokazał nam życie Matki Elviry, od powołania do życia konsekrowanego, aż po dzisiejsze dni. Bardzo miło było prześledzić drogę naszej Matki i jest zawsze poruszające i ekscytujące widzieć ją na tych zdjęciach, kiedy tańczy, skacze, śmieje się, i to wszystko nie daje nam przestać dziękować za jej TAK i za wszystko, co zrobiła dla nas , swoich dzieci.
O 17.00 Msza Św. pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Cristiano Bodo, w obecności naszych kapłanów oraz księży, przyjaciół Wspólnoty. Naprawdę odczuwało się obecność Ducha Świętego, a zwłaszcza podczas obrzędu ślubów wieczystych sześciu sióstr. Ks Bp Cristiano w swojej homilii mówił o powołaniu i tym, czym byłby Kościół bez Ducha. Nadejście Ducha Świętego chce Pen19 3przemienić oblicze świata, a to dzieje się także w naszym życiu. Zesłanie Ducha Świętego radykalnie przekształca wspólnotę uczniów w wielką misję niesienia Ewangelii na całą ziemię. Mówił nam także o darze wezwania i pocieszenia Ducha, i że dzięki Jemu będziemy mogli przezwyciężyć każdą trudną chwilę w naszej misji życiowej, ogłosić i świadczyć w naszym życiu Ewangelię Jezusa Zmartwychwstałego.
Pod koniec Mszy Św. odczuliśmy atmosferę radości i świętowania, a przede wszystkim wdzięczności Bogu za dar powołania do życia konsekrowanego.
Serdecznie dziękujemy ks. bp-owi Cristiano i wszystkim tym, którzy uczestniczyli w uroczystości i towarzyszyli nam w modlitwie w atmosferze ciszy i skupienia.
Wielkie podziękowania dla Matki Elviry za jej życie całkowicie oddane Panu i za jej niezmordowane w miłości matczyne serce.
                                                    Siostry Misjonarki Zmartwychwstania

GALERIA ZDJĘĆ

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

781861
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
230
1071
10041

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.