Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO


Meksyk „Cenáculo de Guadalupe”, czerwiec 2019 r

„Wiatr wieje, gdzie chce i słyszysz jego głos, ale nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd zmierza, tak też jest z każdym kto pochodzi z Ducha.”
                                                            (J 3,7b.15)

meckon 1W tym roku osoby konsekrowane z krajów Ameryki Łacińskiej, spotkali się na misji Cenacolo w Meksyku, aby wspólnie przeżywać rekolekcje przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. i odnowić nasze „TAK”.  Duch Święty wybuchł mocą i zgromadził nas tutaj, z Brazylii, z Peru, z Argentyny, abyśmy mogli doświadczać jego siły, jego działania i odnawiać się. „Matka Boża z Guadalupe”, wraz z naszymi siostrami posługującymi w meksykańskiej misji Cenacolo, ks. Massimo i całą misją tej ziemi, oczekiwała nas, prowadziła i towarzyszyła nam.
Przed rozpoczęciem naszych rekolekcji było miło dzielić się przez kilka dni życiem obecnych tu wujków, ciotek, dzieci i rodzin, poznać ich lepiej, w prostocie i przyjaźni. Razem zakończyliśmy miesiąc majowy, niosąc figurkę „Matki Bożej z Guadalupe” z domu do domu , powierzając jej każde życie, każdą intencję, kroki do podjęcia, prosząc o światło, którego potrzebujemy. Te pierwsze dni, także dzięki modlitwie wszystkich, przygotowały nasze serca na wszystko, co Duch Święty chciał nam dać i sprawić, byśmy doświadczali.

Czas rekolekcji dla osób konsekrowanych
Byliśmy zaskoczeni powitaniem, przygotowaniem i każdą rzeczą przygotowaną na naszemeckon 5 rekolekcje, czuliśmy się bardzo KOCHANI i CZULIŚMY SIĘ CZĘŚCIĄ TEJ SAMEJ RODZINY! Dziękujemy Opatrzności Boskiej, która niczego nie przegapiła, cioci Annie, Micheli i Bettinie, które gotowały z radością dla nas i dziękujemy całej Misji, w tym dzieciom, które nas uszanowały, pozwalając nam w pełni doświadczyć rekolekcji, naszego czasu ciszy i wspólnej modlitwy. Było bardzo pięknie przeżywać Mszę Św. w małej kaplicy, gdzie Matka Elvira tak bardzo się modliła i przeżyć tam chwile Adoracji Eucharystycznej, Jutrznie, Koronkę i Nieszpory.
Dzięki pracy sióstr z drukarni udało nam się posłuchać i zobaczyć kilka katechez o. Stefano, Matki Elviry i o. Francesco Peyrona, które zmniejszając odległości, sprawiły, że poczuliśmy ich obecność między nami. Jakie bogactwa i dary serca!
DZIĘKUJEMY !!!
Każdy był w stanie zastanowić się, zadać pytania i podzielić się prawdą, o tym jak przeżywa Ewangelię. Wzajemne słuchanie jest zawsze światłem i siłą, spotkaliśmy się wszyscy ubodzy i, każdy z własnymi zmaganiami, radościami i krzyżami, ale z pragnieniem rozpoczęcia od nowa, pewni miłości Boga i Jego powołania do życia w tej wyjątkowej rodzinie. Nawet miejsce, które Bóg wybrał dla nas, lasy, zieleń, otwarte przestrzenie, piękno tej misji, pomogły nam słuchać Go i nawiązać z nim dialog. Były to silne chwile jedności, doświadczyliśmy piękna życia razem jako bracia i siostry.
Ostatni dzień rekolekcji spędziliśmy w domu modlitwy ojców karmelitów, którzy od lat są wiernymi przyjaciółmi Cenacolo. Ojciec przyłożony przywitał nas ciepło, przeżyliśmy z nim mocną chwilę modlitwy, a następnie, dzięki głębokiej katechezie, która dotknęła naszych serc, przygotowaliśmy się do przeżycia chwili Spowiedzi św. Zakończyliśmy nasze rekolekcje dobrą włoską pizzą, przygotowaną przez Gianfranco i Araceli, rodzinę ex , która mieszka w pobliżu Misji.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Wigilia Pięćdziesiątnicy była eksplozją Ducha Świętego, piękna wspólna adoracja wraz z całą meckon 2Misją, z obecnością różnych młodych ludzi, eksów, którzy przyszli, aby pomóc nam bawić się i śpiewać. Natura, która otacza naszą cudowną kaplicę, również uczestniczyła z nami w pięknej burzy, ulewnym deszczu, gradzie, grzmotach, błyskawicach, a na końcu wyszło piękne słońce przechodzące przez drzewa, co było spektaklem kolorów i światła. Ks. Eugenio zaprosił wszystkich do podziękowania lub modlitwy przed Jezusem i do objęcia się nawzajem. Czas był taki, jakby się zatrzymał, kontemplowaliśmy moc Ducha Świętego, który chce uczynić wszystko nowym.
W niedzielę Zesłania Ducha Świętego odprawiliśmy Eucharystię wraz z wieloma przyjaciółmi i całą Misją. Ks. Massimo w homilii mówił nam o darach Ducha Świętego i o tym, że powinniśmy codziennie prosić o nie w modlitwie, o piękno i wielkość, by poślubić Boga, a po homilii przeżyliśmy moment odnowienia ślubów Sióstr Misjonarek Zmartwychwstania i braci konsekrowanych, potwierdzając naszą radość pójścia za Panem. Po południu po dobrym obiedzie przygotowanym przez naszych przyjaciół (paella, tamales) i „pizzy” przygotowanej przez naszych braci, był prosty moment świadectw, w których ks. Massimo zaprosił eksów, dzieci, jak i rodziny do podzielenia się ze wszystkimi czymś pięknym na temat ich spotkania z Matką Elvirą w tych latach. Słuchanie tego, co wszyscy mieli w sercach, było bardzo mocne i wzruszające. Zobaczyliśmy na ich twarzach tęsknotę za tymi chwilami i wdzięczność wobec Boga i Wspólnoty Cenacolo.

Poniedziałek: obecność Maryi
Poniedziałek był pięknym dniem, otrzymaliśmy wielki dar wspólnego pójścia razem do Bazyliki meckon 6Matki Bożej z Guadalupe i natychmiast, po naszym przybyciu, nasi kapłani koncelebrowali Mszę Świętą, w której co godzinę uczestniczy wiele osób i przeżywa ją z wiarą i oddaniem , zarówno Meksykanie, jak i pielgrzymi z całego świata.
Spędziliśmy czas modląc się przed obrazem Maryi i pomimo ruchu ludzi w bazylice, każdy z nas silnie odczuwał żywą obecność Maryi i był w stanie nawiązać z nią dialog w sercu.
Powierzyliśmy Jej całą Wspólnotę, Matkę Elvirę, kapłanów, siostry, misje, dzieci, rodziny, przyjaciół, domy na całym świecie. Po poranku spędzonym w Bazylice, rodzina Izaaka, męża Lucii, którzy wraz z dwójką dzieci mieszkają dziś na Misji Brazylii, ugościła nas w ich domu na dobrym meksykańskim obiedzie. Dziękujemy Bożej Opatrzności, która przez cały czas towarzyszy.
Dziękujemy za tego rekolekcje i za wszystkie łaski otrzymane w tym czasie, prosimy Was, o modlitwę , aby Duch Święty mógł kontynuować swoją pracę w naszym życiu i w życiu Wspólnoty oraz aby każdy z nas mógł otworzyć drzwi swego serca i pozwolić Mu działać.
Ks. Eugenio, przed powrotem do Brazylii, przypomniał nam podczas Mszy, że musimy być pierwszymi, którzy przyjmują komunię, towarzyszą, poszukują jedności, robią rzeczy razem, aby wspólnotowy charyzmat mógł wzrastać, żyć i owocować w życiu każdego.
Dziękujemy za wasze cenne modlitwy!
KOCHAMY WAS BARDZO

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

781889
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
258
1099
10069

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.